סטס מיסז'ניקוב
סטס מיסז'ניקוב צילום: פלאש 90

בית משפט השלום בתל אביב אישר היום (שלישי) את הסדר הטיעון שחתמה הפרקליטות עם שר התיירות לשעבר סטס מיסז'ניקוב.

על פי ההסדר הטיעון, מיסז'ניקוב הודה בעבירה של מרמה והפרת אמונים. הוא יירצה 15 חודשי מאסר וישלם קנס כספי של 70 אלף שקלים.

לפי החשד, בעת שכיהן בתפקיד שר התיירות, העביר מיסז'ניקוב תקציב של מיליון שקל לטובת פסטיבל הסטודנטים באילת, ובמקביל ביקש ממארגני הפסטיבל כי יעסיקו את בת-זוגו. מארגני הפסטיבל, שחפצו בסיוע משרד התיירות, העסיקו את בת-זוגו של השר ושילמו לה עשרות אלפי שקלים.

כתבי האישום ב"פרשת ישראל ביתנו", כוללים למעלה מ-10 פרשיות שונות. הנאשמת המרכזית היא פאינה קירשנבאום - לשעבר סגנית שר הפנים, חברת כנסת ומזכ"לית מפלגת ישראל ביתנו – שנאשמת בעבירות רבות של לקיחת שוחד, בקשת שוחד, מירמה והפרת אמונים, הלבנת הון ועבירות מס.

זהו הסדר שני בפרשה המכונה "242" לאחר שעל אפי פלס, הגזבר לשעבר במועצה האזורית מטה בנימין, נגזרו שישה חודשי מאסר שהומרו בעבודות שירות במסגרת הסדר.

עו"ד יובל ששון המייצג את מיז'סניקוב מסר לאחר הדיון בביהמ"ש, "מרשי לקח את מלוא אחריות על העבירה שביצע לפני כמעט 8 שנים בתחום ניגוד עניינים, בהיותו שר חדש, תוך הפעלת שיקול דעת מוטעה.

''אני מברך על כך שרשויות אכיפת החוק השתכנעו שזאת היתה המעידה היחידה של מר מיסז'ניקוב, ושהוא לא היה מעורב בשום מעשי שוחד, מרמה ואחרים, שלצערנו הרב הודבקו לו לשווא, ליוו אותו במשך שלוש שנים האחרונות ופגעו קשות בו, במשפחתו ובכל מהלך החיים שלהם. בית המשפט אישר את הסדר הטיעון בין הצדדים תוך שהוא רואה בו ראוי ולאחר שהביא בפניו את מעלותיו הרבות, את תרומתו הרבה לחברה ואת הפגיעה הרבה שנגרמה לו וליקיריו כתוצאה מן הפרשה.

''מר מיסז'ניקוב הוא אדם נורמטיבי, שתרם לא מעט בכל תפקידיו הציבוריים לחוסנה הכלכלי והחברתי של מדינת ישראל. בטוחני כי אחרי שישלים את חובו לחברה בגין מעידה זו, יחזור לתרום מניסיונו ומכישוריו, כפי שעשה כל חייו", אמר.