הרב עמאר במצפה יריחו
הרב עמאר במצפה יריחוצילום: נתנאל רוזנברג

בישיבת 'נתיבות יוסף' במצפה יריחו מתקיימים בכל שנה סיומי ש''ס בהשתתפות רבנים ואישי ציבור.
את הש''ס מסיימים תלמידי הישיבה התיכונית והגבוהה שלמדו בזמנם האישי.

השנה בסיום הש''ס כיבד בנוכחותו הראשון לציון, רבה הראשי של ירושלים הראשון לציון הרב שלמה משה עמאר.

במהלך הביקור קיבל הרב עמאר סקירה מראש הישיבה, הרב שבתי סבתו, על מפעלי הישיבה והקריה החינוכית, על סדרי הלימוד בישיבה ועל כך שמהישיבה יצאו חמישה גרעינים תורניים ועשרות רבני קהילות וישובים. השנה הוקם בית דין לענייני ממונות שבו מכהנים תשעה מבוגרי הישיבה.

בדבריו שיבח הרב עמאר את פועלו העצום של הרב סבתו, "הקדוש ברוך הוא נכנס לפרטים ולפרטי פרטים. יש לנו הרבה שאלות למה כך ולמה כך. וגם שאנו רואים הנהגות מוזרות ודברים קשים. יש לנו על מי להישען על אבינו שבשמים. אנחנו לא מפחדים מכלום!".

הרב שיתף את התלמידים בהתרגשות מהמעמד, "זה פעם שנייה שאני נמצא בסיום הש''ס. אם הרב התפעל מהצעירים אני מתפלא מכל השיטה ומדרך הלימוד. 'ברוך המקום שלא השבית גואל לדור הזה'. כשזורעים לפעמים האדמה נותנת לפעמים לא. בתורה אין דבר כזה. התורה תמיד מצמיחה".

הרב עמאר אמר לתלמידים שהישיבה היא "מקווה גדול של טהרה".

ראש הישיבה הרב שבתי סבתו ברך את הרב עמאר על פועלו, "הרב עמאר שימש את עם ישראל שנים רבות. הרב נודע בכל הארץ באמת ובשלום. עכשיו יוצא לאור החלק העשירי של השו''ת של הרב. מלבד כתר תורה יש לרב את כתר השלום - לכן, כל עם ישראל מעריץ את הרב גם בדרשותיו וגם באורו. זו זכות גדולה עבורנו. הרב עמאר הרי הוא כרבן יוחנן בן זכאי של דורנו שהוא מכיל את ישראל ואת התורה".