אנתוני סקרמוצ'י, מי ששימש השנה כאחראי על התקשורת בבית הלבן למשך זמן קצר, אומר בראיון לערוץ 7, כי "ישראל היא נס", ולנשיא טראמפ מחויבות איתנה כלפיה.

סקרמוצ'י מבקר בישראל בימים אלה, בין השאר גם לצורך נאום שנשא בועידת ערוץ 7.

כניסתו של דונלד טראמפ לבית הלבן סימנה את תחילתו של עידן חדש ביחסי ארה"ב וישראל, הדגיש באוזנינו. "לנשיא יש מחויבות מאוד חזקה לישראל".

"לארה"ב יש קשר מיוחד לבריטניה אבל יש לה גם קשר מיוחד עם ישראל", הוסיף. לדבריו, מדובר במערכת יחסים הדדית ומאוד סימטרית, וכאשר מסתכלים על המצב המדיני-צבאי במזרח התיכון ברור ש"ארה"ב זקוקה לישראל וישראל זקוקה לארה"ב... זו מערכת יחסים מאוד הרמונית ולדעתי היא רק תלך ותתחזק".

סקרמוצ'י הדגיש שישראל היא "אומת הסטארט-אפ" ושיש בה יותר חברות סטארט-אפ מאשר בכל מערב אירופה. לדבריו, הצעירים בישראל "פיקחים, דינמיים וחדשניים", והוא מתכוון להשקיע בישראל חלק מהכסף המשפחתי שלו. "למה לא להשקיע פה? יש פה כמה מהמוחות המבריקים ביותר בעולם".

"אם אתה רוצה להגן על החופש, אם אתה רוצה להגן על חירות הפרט, אתה חייב להיות אוהד ותומך של ישראל", קבע.

את ההאשמות שהושמעו נגד ממשל טראמפ בתחילת דרכו, כאילו הוא נגוע באנטישמיות, סקרמוצ'י ייחס ליריבויות פוליטיות בארה"ב. "כשאתה לומד להכיר את הנשיא באופן אישי, אתה יודע שהוא הדבר הרחוק ביותר שיש מלהיות אנטישמי", אמר. "אם כבר, הוא תומך נלהב של הקהילה היהודית". סקרמוצ'י הזכיר שאביו של טראמפ, פרדריק טראמפ, תרם את האדמה עליה נבנה תלמוד תורה בביץ' הייבן שבניו ג'רזי.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו