אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

7500 בני אדם חתמו על עצומה בפייסבוק הקוראת לשר הביטחון אביגדור ליברמן להשתמש בכל הכלים העומדים ברשותו כדי להביא לשחרורו של אלאור אזריה.

החתימות מגוייסות באמצעות דף פייסבוק שנקרא "לוחמים לשחרור אלאור", אשר יוזמיו הם מהאדריכלים שפעלו להכנסת ליברמן לקואליציה ולמשרד הביטחון על סמך הצהרותיו ולפיהן אזריה לא צריך לרצות עונש מאסר.

"אלאור נמק, וליברמן שמח", נכתב באחד הפוסטים בדף, ''איפה הלב של ליברמן? שר הביטחון כבר אמר שלאלאור מגיעה חנינה, ואז הוא הזניח אותו. לא ניתן לליברמן לשכוח, לא ניתן לו לברוח: יחד נלחץ על שר הביטחון כדי שישחרר את אלאור. הצטרפו לעצומה שלנו שקוראת לליברמן לשחרר את אלאור מהכלא''.

"נשיא ללא גן אומץ"

ביום ראשון החליט נשיא המדינה ראובן ריבלין לדחות את בקשת החנינה של אלאור אזריה, והסביר כי שחרורו מהכלא יפגע בחוסנו של צה''ל ובחוסנה של מדינת ישראל.

החלטת ריבלין גררה ביקורת חריפה נגדו מצד המחנה הלאומי. חברי כנסת קראו לסגור את מוסד הנשיאות וטענו כי הנשיא בגד בחבריו מהימין שבחרו בו לתפקיד.

משפחתו של אזריה מסרה לאחר דחיית בקשת החנינה כי ''הנשיא יכול היה לשים קץ למסע ייסורים נוראי שעוברת המשפחה, לשים סוף לויכוח שקורע את העם ולסיים את מאסרו המיותר של אלאור שלנו".

בני המשפחה הזכירו כי אלאור הוא ''לוחם מצטיין שפעל מול מחבל שבא לרצוח לוחמים ואזרחים בחברון. המשפחה תמשיך לפעול על מנת להביא לשחרורו של אלאור מהכלא בנחישות, ומאוכזבת מאוד מחוסר הרגישות של הנשיא״, אמרו.