הנבחרת שמביאה כבוד לישראל

בזמן שנבחרת הכדורגל רושמת שפל חדש, יש מי שמביא כבוד וגאווה - נבחרת החרשים בכדורגל אולמות העפילה לאליפות אירופה. "מאמצים אתגרים"

נרי וייס - ערוץ 7 , ד' בכסלו תשע"ח

נבחרת החירשים של ישראל
נבחרת החירשים של ישראל
צילום: מיכל גורליק

מישהו קרא להם? אחרי הקמפיין הנוראי של נבחרת ישראל בכדורגל במוקדמות המונדיאל, קמפיין מוקדמות נוסף שהסתיים במפח נפש גדול וביותר אירועים מחוץ לכר הדשא מאשר עליו, יש מי שמתקנים את הרושם הרע ומביאים כבוד וגאווה למדינה על אף כל מגבלותיהם.

מדובר בנבחרת החרשים של ישראל לכדורגל אולמות, שבשקט בשקט תרמו למדינה ולספורט תרומה גדולה אף יותר מזו של נבחרת הכדורסל של ישראל שאירחה את אחד מהבתים בטורניר היורובאסקט האחרון שהתקיים בקיץ.

שכן, נבחרת החירשים אירחה לאחרונה את טורניר המוקדמות לאליפות אירופה בתל אביב, טורניר שזכה להדים רבים בעולם בעקבות האירוח של הנבחרות וקבלת הפנים, כמו גם רמת ואיכותם של המתקנים בהם התקיים הטורניר.

לא רק זאת, אלא שלראשונה בהיסטוריה ובעולם, שודרו המשחקים כולם בשידור חי לכל העולם כולו, בזכות פיתוח ישראלי כחול-לבן של חברת "PLAYSIGHT", שאיפשר לכל מי שרוצה בכל מקום בעולם לצפות במשחקים כולם בשידור חי ומלא.

הנבחרות שהגיעו במלואן לארץ, נבחרות הולנד, סקוטלנד ובולגריה זכו להיחשף לישראל ולעיר תל אביב ולמזג האוויר הנעים שחיכה להם, ואוהדיהם כמו גם ראשי הנבחרות והשחקנים, היו מלאים בשבחים על האירוח המדהים לו זכו.

בניגוד לנבחרת הכדורסל של ישראל, שאירוח טורניר היורובאסקט בקיץ לא תרם לה להעפיל לשלבים המתקדמים באליפות, נבחרת החרשים של ישראל עשתה את הבלתי יאומן כשגברה בדרך להופעה היסטורית באליפות אירופה שתתקיים בפינלנד בין התאריכים ה-4.12 עד ל-13.12, על יריבות חזקות כמו בולגריה וסקוטלנד.

גם תואר מצטיין הטורניר היה שייך לנבחרת הישראלית, כששחקנה איסקנדר קחרמונוב שהיה אחד מבין שלושת השחקנים שהבקיעו 5 שערים בטורניר, זכה בתואר הנכסף.

יחד עם הנבחרת הישראלית העפילה גם נבחרת בולגריה לאליפות היוקרתית, ונבחרת הולנד העפילה מהמקום השלישי בשל תוצאות טובות ומאזנה הטוב ביותר מבין כל יתר הנבחרות שסיימו את הטורניר במקום השלישי המקביל.

במשחק הראשון אותו אירחה הנבחרת הישראלית היא גברה על מקבילתה הבולגרית בתוצאה 2:4, בשני הביסה את נבחרת סקוטלנד בתוצאה החד צדדית - 3:10, והפסידה רק להולנדים בתוצאה 4:2.

"כשאנחנו בונים שחקנים, אנחנו קודם כל מחפשים שחקנים שאוהבים לנצח. אם אין כאלה, אנחנו מחפשים שחקנים ששונאים להפסיד", הסביר מאמן הנבחרת הישראלית פיני בוסיוק את הסוד להצלחת הנבחרת, והוסיף: "להתאסף זו התחלה. להישאר ביחד זו התקדמות. לעבוד ביחד זו הצלחה".

החברה המאמצת שקצרה שבחים על הנגשתה את המשחקים כולם לטובת הצופים הרבים בעולם, חברת Play Sight מסרה כי "אנחנו גאים לקחת חלק בפעילות הספורט של ארגון הספורטאים החרשים ושמחים להעניק להם חסות למען פעילותם השוטפת בארץ ובעולם".

לדברי החברה הישראלית, "מדובר באנשים מדהימים שאימוץ אתגרים הוא אורח חיים עבורם והדרך שבה הם פעילים מעוררת הערצה והשראה לכולנו ולכן עבורנו זה דבר טבעי להתחבר למפעל שכזה. מעבר לחסות והסיוע אנו מוכרים בעולם בזכות היכולות הטכנולוגיות שלנו ואנו מתכוונים להפעיל את המערכת שלנו שכבר עובדת במדינות רבות בעולם ולצלם את משחקי מוקדמות אליפות אירופה לכדורגל אולמות לספורטאים חרשים כחלק מהאירוח הישראלי. אין לנו ספק כי החיבור לספורטאים יביא תוצאות חיוביות לספורטאים, לנו ולמדינת ישראל".

מארגון הספורטאים החירשים נמסר: "אנחנו בארגון הספורט של החרשים בישראל אשר מארחת את הטורניר, מוקירים מאד את מהלך ורצון טוב של פלייסייט לעמוד לידנו למען הצלחת הטורניר ונבחרת ישראל שתקבל סיוע טכנולוגי מצוין ובזכותו, היא תעמוד במשימה שהציבה לעצמה טרם תחילת משחקי הטורניר. עברנו מסע מדהים של הכנות לקראת המוקדמות האלו, אם ברמת האימונים ואם ברמת ההכנות והלוגיסטיקה שכרוכה באירוח, אנו שבעי רצון מהתוצאות, האירוח היה מדהים והנבחרת עלתה לשלב הבא. צלחנו את המשימה וזה בדיוק המאפיין אותנו, מציבים יעדים וחותרים להשגתם, זו הגישה ואנו נמשיך בכל הכוח אל עבר האתגר הבא"

הקהל הישראלי בא לתמוך מקרוב
צילום: מיכל גורליק
‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il