הר הבית. ארכיון
הר הבית. ארכיון צילום: סלימאן קדר, פלאש 90

בשבועות האחרונים נצפו על ידי עולים להר הבית משחקי כדור המתקיימים בשטח ההר, כאשר במקרים רבים לא פעלו השוטרים במקום על מנת לאכוף את החוק ולעצור את המשחקים.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו, פנה השבוע במכתב דחוף למפקד מחוז ירושלים במשטרה ניב יורם הלוי בדרישה לפעול בעניין.

כזכור, לפני שלושה חודשים פנה עורך הדין במכתב דומה למשטרה, בדרישה שתטפל בתופעה, ובעקבות כך הגבירה המשטרה את האכיפה בנושא משחקי הכדורגל המתקיימים בהר הבית. בתגובה למכתב, התחייבה המשטרה לחדד את הנהלים ולמנוע את המשחקים באיזורים האסורים. על אף שנרשם שיפור מסויים במצב במשך תקופה, עולים יהודים להר הבית דיווחו בתקופה האחרונה על התחדשות המשחקים

"השבוע נצפו על ידי העולים להר גם בשעות הבוקר וגם בשעות הצהרים משחקי כדור שנמשכו למרות מחאת העולים. אנו פונים בבקשה לפעול בנחישות ובנחרצות נגד משחקי הכדור, בין בשעה שיהודים עולים להר ואף בזמן שעולים יהודים אינם נוכחים בהר, אף בדרך של העמדה לדין של המבזים את המקום", נאמר במכתב שנשלח השבוע.

מתנועת חוזרים להר נמסר בתגובה "לצערינו למרות התחייבותה של משטרת ישראל ולמרות הוראת בג"ץ, משחקי הכדורגל בהר נמשכים, בעוד שעם היהודים מקפידים על קלה כבחמורה והם אינם מורשים אפילו להתפלל ולהסתובב בחופשיות בהר. אנו מקווים ומצפים שמשטרת ישראל תתחיל לאכוף את החוק גם כלפי הפורעים הערבים ולא רק נגד יהודים".

בלייכר הוסיף, "אנו בארגון חוננו נמשיך ונעשה מאמצים לוודא שבמצב הקיים היום בהר המקום לא יחולל".