שולי מועלם
שולי מועלם צילום: דוברות הכנסת

ח"כ שולי מועלם שחתמה אף היא על המכתב שקורא לנשיא המדינה ראובן ריבלין לשקול שוב את החלטתו שלא לחון את החייל אלאור אזריה, אומרת לערוץ 7 שהיא מקווה שהנשיא ייעתר לבקשה.

"אני חושבת שהנשיא שהוא יקר לכולנו מותר לנו להתווכח איתו בדרך שמכבדת אותו כאדם ואת מוסד הנשיאות. מוסד החנינות נמצא בידי הנשיא ואני הצרתי על החלטתו אני חשבתי שנכון לסגור את הארוע הקשה הזה של אלאור אזריה ואת הטלטלה שעברה החברה הישראלית ולחון את אלאור.

לכן הבקשה לנשיא לשקול שוב היא לגיטימית. היה כאן ארוע קשה ובית המשפט אמר את דברו אבל מוסד החנינה בידיו של הנשיא המטרה שלנו להתקדם קדימה לאחר אירוע קשה מאוד".

לדבריה חנינה לאלאור אזריה מתבקשת, "הצרתי על ההחלטה של הנשיא אני חושבת שבהסתכלות רחבה על החברה הישראלית ועל חיילי צה"ל ועל המתגייסים ועל המשמעות של צה"ל כצבא העם והזעקה הגדולה שעלתה מרוב רובו של הציבור הישראלי שכולנו הסכמנו שעל כתפיו של חייל צעיר שמו הרבה מאוד אג'נדות ונכון היה לסגור את האירוע הקשה הזה בחנינה".

ח"כ מועלם קוראת מאידך שלא להשתלח בנשיא בעקבות ההחלטה לדחות את החנינה, "מי ששופך את המים עם התינוק טועה טעות גדולה. אנחנו חברי סיעת הבית היהודי בכנסת הקודמת בזמן בחירת הנשיא תמכנו בו אבל מותר לנו להתווכח ולא להסכים עם חלק מהדברים.

אבל אני חושבת שלא נכון שחברי כנסת יצאו באמירות שגורמות להרבה יותר נזק מתועלת, ביקורת היא דבר עניני אבל אמירות שיוצאות מהשדה הזה והופכות להיות אמירות משולחות רסן או חסרות אחריות הן גורמות נזק לחברה הישראלית ולמדינת ישראל ומשחקות בסוף לידיים של מי שנמצא הכי בקצה מחוץ לחברה הישראלית כולה ובעצם מנסה לקעקע את יסודות הקיום שלנו כאן".