תצפית שוויץ
תצפית שוויץ צילום: קק"ל

ביער שוויץ שבטבריה חנכו אתמול (חמישי) תצפית נוף חדשה.

התצפית נחנכה במיוחד לזכרו של קרל לוץ, אזרח שוויץ הראשון שהוכר על ידי יד ושם כ"חסיד אומות העולם", זאת בשל מאמציו המיוחדים להציל יותר מ -62,000 יהודים מלחמת העולם השניה.

נקודת התצפית החדשה הוקמה על ידי הקרן הקיימת לישראל, קק"ל ובני ברית – שוויץ. בתו של קרל לוץ הגיעה במיוחד לטקס משוויץ, יחד עם בני משפחה נוספים, כמו כן ניצולי שואה שניצלו תודות לפעולותיו הגיעו לכבדו. והטקס נערך בהשתתפות שגרירות שווייץ בישראל ועיריית טבריה

בזמן מלחמת העולם השניה פעל קרל לוץ, דיפלומט שוויצרי אשר שירת בבודפשט בגבורה רבה והצליח להציל את חייהם של עשרות אלפי אנשים, זאת על ידי הנפקת תעודות בטיחות ומכתבי הגנה ליהודים הונגרים לצורך הגירה לארץ ישראל המנדטורית.

לוץ הקים גם כ -76 "בתי בטוחים" סביב בודפשט, והכריז עליהם כנספחים של הנציגות השוויצרית, ועל כן היא מחוץ לתחום הכוחות ההונגריים או לחיילים הנאצים. בין הבתים הבטוחים היה כיום בית הזכוכית המפורסם, שבו מצאו כ -3,000 יהודים הונגרים מקלט. בשל מעשיו, מחצית מאוכלוסיית יהודי בודפשט שרדו ולא גורשו למחנות ההשמדה הנאציים בשואה.

התצפית ממוקמת ביער שוויץ, שטחו של היער הינו כ-3000 דונם והוא משתרע בין טבריה עילית בצפון ואכסניית פוריה בדרום. שמו של היער מגיע בשל העובדה שמי שסייע בנטיעתו הייתה הקהילה היהודית בשוויץ. התצפית מצטרפת לשלל אטרקציות אשר קיימות ביער: דרך נוף, מצפורים, מסלולי טיול, חניוני פיקניק, מתקני משחק לילדם ועוד.

התרומה להקמת תצפית נוף, בהיקף של 360,000 ₪, נתרמה על ידי ידידי קק"ל שוויץ.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו