"עכשיו תורכם"
קצין השריון הראשי בטור למתגייסים

לא הייתי מוותר על הזכות להיות לוחם, להשפיע באופן ישיר על הגנת המדינה שלי, שלנו. המדינה שאני כל כך אוהב.

תת-אלוף גיא חסון , ה' בכסלו תשע"ח

גיא חסון
גיא חסון
צילום: דובר צה"ל

להיות לוחם. זה מה שבחרתי לפני 25 שנה. האמת, לא התלבטתי כלל.

רציתי להיות חלק מאלה הרואים את השירות למען המדינה כזכות יותר משרואים בכך חובה. רציתי להיות חלק מאלה שיוצאים ממרחב הנוחות האישית ועושים משהו משמעותי עבור כולם, עבור כולנו. להיות מאלה שיודעים שלא יהיה קל, כי להיות לוחם בעל אחריות על חייהם של אחרים, זה מחייב.

נכון, זה לא קל. זה דורש משמעת עצמית, נחישות, התמודדות עם קושי אישי וקושי קבוצתי. לפעמים התנאים לא הכי טובים, האוכל לא משהו. לפעמים יש רגעי משבר, ולפעמים אתה בתחושה של - "למה עשיתי את זה לעצמי". אבל למרות הכל, תמיד, אבל תמיד הייתי בסביבת אנשים מדהימים.

כי לוחמים הם אלה הפועלים מתוך תחושת שליחות, לוחמים מבינים את תחושת האחריות הכבדה שיש להם על הכתפיים, ". לוחמים מבינים היטב שרק יחד אפשר לנצח, רק יחד אפשר להמשיך הלאה, רק יחד אפשר להשיג כל משימה. לוחמים מבינים שרק יחד השמיים הם הגבול, שהם תלויים זה בזה, שהם זקוקים זה לזה. כי בין לוחמים מתפתחת רעות שרק לוחמים יכולים לייצר.

כלוחם, קיבלתי הזדמנות שווה להתקדם ולהצליח. למדתי להכיר את כל רבדיה של החברה הישראלית. למדתי לכבד ולהקשיב לאחר גם אם לא הסכמתי איתו. למדתי לעבוד בקבוצה, להיות חלק מקבוצה. למדתי שלכל אחד יש משהו אישי, רק שלו, שהוא יכול לתרום לקבוצה.

גם לי היה את חלקי. למדתי על עצמי. כיצד אני פועל במצבי לחץ. למדתי שאני מסוגל לעמוד באתגרים אישיים משמעותיים שלא העלתי על דעתי שאוכל להתמודד עמם. למדתי מהי תחושת הגאווה של להיות חלק מהנבחרת של עם ישראל ולהגן בעצמי על מדינת ישראל. זה סיפוק אדיר.

לא הייתי מוותר על הזכות להיות לוחם. לא הייתי מוותר על הזכות לשרת את העם והמדינה שלי. לא הייתי מוותר על התור שלי להיות לוחם, על התור שלי להשפיע באופן ישיר על הגנת המדינה שלי, שלנו. המדינה שאני כל כך אוהב.

עכשיו תורכם. צה"ל זקוק ללוחמים מצטיינים, וברור שאתה יכול. הצטרף ללוחמי השריון. לקבוצה שבחרה בזכות לשרת ובזכות לקחת חלק במורשת העם בישראל.

סומך עליך,
גיא חסון, תא"ל
קצין השריון הראשי