ערוץ 7 עד הבקו״ם
מתגייסים היום לשריון? הגעתם למשפחה

לקראת ימי הגיוס ליחידות שדה נפרסם טורים אישיים של מפקדים, עם מסר לחיילים, טיפים לטירונות והכרות ראשונית עם היחידה.

סרן מעוז סינואני , ז' בכסלו תשע"ח | עודכן: 06:48

מעוז סינואני - מפקד הפלוגה המסייעת
מעוז סינואני - מפקד הפלוגה המסייעת
צילום: דובר צה״ל

לפני 6 שנים בערך קיבלתי את הבשורה שאני עתיד להתגייס לשריון, בתור צעיר שעדיין לומד בתיכון לא הבנתי את המשמעות של גיוס לשריון אבל די שמחתי כי רציתי להתגייס לקרבי, וכך קיבלתי.

הדעות לגביי גיוס לשריון כמו היום היו לכאן ולכאן, מהר מאוד בטירונות למדתי והבנתי שאולי הדבר החשוב ביותר בשירות הצבאי הינו האנשים איתם אתה משרת, וזכיתי כי לשריון מגיעים אנשים איכותיים, ציוניים, בעלי חוש הומור ויצירתיות יוצאת דופן.

את השלב הראשון בשירותי עשיתי כמובן כחלק מהכשרתי להיות טנקיסט, ההכשרה ארכה 8 חודשים שהתחילה בשלב הבסיסי שהוא ללמוד את המשמעות של להיות לוחמים, לירות בנשק, להיות בכושר..

לאחר מכן, למדנו את הבסיס על הטנקים- כל לוחם במקצוע שהוא נבחר (אני כנהג והמקצועות הנוספים הם טען ותותחן) ומשם התקדמנו כבר לתרגילים מתקדמים עם טנקים, שמתרגיל לתרגיל אתה מבין כמה הטנק הוא מכונת מלחמה משוגעת ואתה שולט על העוצמה הזאת.

שסיימתי את ההכשרה יצאתי לקורס מפקדי טנקים, פיקדתי על צוות טנק במשך 8 חודשים בגדוד 46 פלוגת ברקן ולאחר מכן יצאתי לקורס קצינים , אחרי שנה ו8 חודשים בצבא הרגשתי שצברתי לא מעט ניסיון שאני מוכן ורוצה לקבל עוד אחריות.

במהלך תהליך הכשרתי כקצין, לאחר שסיימתי את בה"ד 1 וכבר התחלתי את ההשלמה בשיזפון פרץ מבצע צוק איתן, בו השתתפתי כנהג טנק של סמגד גדוד הפיקוד. המבצע שארך כמה שבועות ללא ספק לימד אותי הרבה והיווה לי חוויה לחיים לטוב ולרע. אתה מבין במצב כזה של חירום כמה חשיבות יש לכוח של שריון במאמץ המלחמתי, וכמה כוח יש לצבא ההגנה לישראל ככלל.

ראיתי מסביבי את אותם האנשים, שבחרו לצאת להילחם ואף להקריב את חייהם למען ביטחון ישובי הדרום ותושבי ישראל, שאתה שם- אתה מבין איזה אומץ נדרש לשם כך.

לאחר שסיימתי קורס קצינים עברתי למערך המסייעת בחייל שהיה בשלבי הקמה , פיקדתי כמפקד מחלקה של טירונים על מחזורים נוב 14 ומרץ 15, עם מחזור מרץ 15 המשכתי עד לסיום ההכשרה כמפקד מחלקת מרגמות ואיתם הייתי ממקימי פלוגת המסייעת בגדוד 9.

היום אחרי תפקיד סגן מפקד פלוגנ וקורס מפקדי פלוגה, אני משרת כמפקד של הפלוגה המסייעת. ההחלטה להמשיך בצבא ולהיות מפקד פלוגה על אף שחרורם של חבריי באותה תקופה ויציאתם לטיולים בעולם לא הייתה פשוטה, לצד זה אני חושב כי כל עוד יש לי את האפשרות להמשיך לשרת אשתדל לעשות זאת בצורה הטובה ביותר, תפקיד המ"פ הוא תפקיד מאתגר המחייב אותי להכין את הפלוגה שלי למבצעיות עליונה, ועם זאת לדאוג לכל חייל וחייל שתחתיי בצורה הטובה ביותר בכל המובנים.

אני נהנה מהתפקיד שלי מכל רגע ומבסוט לראות איך הדור שלנו לוקח אחריות ותמיד שואף להיות הטוב ביותר במשימותיו. האכפתיות והרעות של הלוחמים מדהימה אותי וזה בזכות שהיא פשוט חסרת כל אנוכיות.

אאחל לכם המון בהצלחה מתגייסי חיל שריון היקרים, הגעתם למשפחה ועל כן היו ראויים לכך!