רשמית: ליצמן התפטר מהממשלה

מכתב ההתפטרות הוגש הבוקר, וההתפטרות תיכנס לתוקף בתוך 48 שעות. ליצמן לערוץ 7: מאוכזב מעצמי שלא הצלחתי למנוע את חילולי השבת.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ח' בכסלו תשע"ח

שר הבריאות יעקב ליצמן הגיש הבוקר (ראשון) באופן רשמי את מכתב ההתפטרות שלו מתפקידו כשר בממשלת ישראל בעקבות משבר עבודות הרכבת בשבת.

על פי חוק יסוד הממשלה, ההתפטרות נכנסת לתוקף בתוך 48 שעות, במהלכן הוא רשאי לחזור בו ממנה.

עם כניסתו הבוקר לישיבת הממשלה אמר ליצמן לערוץ 7, "אני מאוכזב מעצמי שלא הצלחתי למנוע חילולי שבת, אחזור לממשלה אם יפסקו חילולי השבת".

בישיבת שרי הליכוד הבהיר ראש הממשלה כי בכוונתו להחזיק את תיק הבריאות בידיו בשלב זה, על מנת לאפשר את שובו של ליצמן לממשלה.

למרות ההתפטרות, סיעת יהדות התורה לא מתכוונת לפרוש מהקואליציה על רקע זה, ובסביבתו של נתניהו אף מחפשים דרכים להחזיר את השר המתפטר יעקב ליצמן למשרד הבריאות.

על פי הפתרון המסתמן יחוקק חוק מיוחד אשר יאפשר את מינויו של ליצמן ל"סגן שר במעמד שר", וזאת במטרה לעקוף את פסיקת בג"ץ בנושא.

נזכיר כי בעקבות עתירה לבג"ץ שהגישה סיעת "יש עתיד" נאלץ ליצמן לבחור בין עזיבת משרד הבריאות ובין מינוי לשר במשרה מלאה.

בעקבות הפסיקה קיבל ליצמן את אישורו וברכתו של האדמו"ר מגור, אשר ליצמן משתייך לחסידותו ומכהן בכנסת בשליחותו, להתמנות לשר בריאות במשרה מלאה.

אולם, בעקבות משבר השבת הורה האדמו"ר מגור לליצמן כי אם לא תיפסקנה כל עבודות הרכבת בשבת עליו להתפטר מחברותו בממשלה, וכך הוא אכן צפוי לעשות הבוקר.

בעקבות כך נעשים מאמצים לסלול דרך חוקית להשיב את ליצמן לתפקידו הקודם, סגן שר הבריאות במעמד של שר.