חיילים חרדים. אילוסטרציה
חיילים חרדים. אילוסטרציה צילום: יעקב נחומי. פלאש 90

הפורום נגד הסתה שפתח במאבק נגד הפגיעה בחיילים חרדים על ידי קיצונים, הכריז על הקמת ארגון 'הפקדתי שומרים' שיחל לפעול בבית שמש כדי להגן על חיילים חרדים מפני תקיפות.

גדי דימרי, חבר בפורום נגד הסתה וחבר בארגון הפקדתי שומרים, אומר לערוץ 7 שפגיעה כלכלית באנשי העדה החרדית עשויה, אולי, לרסן אותם, "אנשי העדה החרדים והפלג הירושלמי מטילים מורא על המגזר החרדי כולו. כידוע בד"ץ העדה החרדית כפוף לעדה החרדית - לכן אין סיבה שאנחנו נממן אותם".

דימרי מכיר מקרוב את האלימות נגד חיילים, "באופן אישי קיבלתי טלפונים של גידופים וקללות ואני רואה מה קורה אצלנו ברמת בית שמש. לכן הקמנו את ארגון 'הפקדתי שומרים' ואם יש חייל במצוקה הוא מתקשר אלי ואני מפעיל את החבר'ה שלי ואנחנו באים לחלץ אותו".

בבד"ץ העדה החרדית טוענים בתגובה כי הם גוף עצמאי שאינו קשור לפעילויות אחרות של העדה. לטענת אנשי מערכת הכשרות הם אינם מממנים הפגנות מכל סוג שהוא- והכספים שנגבים מהחברות משמשים לתחזוקת וצמיחת מערכת הכשרות בלבד.

דימרי טוען כי מדובר בהיתממות. "ביום שלישי הקרוב אנחנו הולכים להפגין מול מפעל אוסם בשוהם, בדרישה שיפסיקו להשתמש בכשרות של העדה החרדית. אנחנו מתכוונים לפתוח אתר באינטרנט עם רשימת מוצרים שאינם תחת השגחת הבד"ץ של העדה החרדית. אני דוחה את התגובה שלהם. הם כפופים למנהיגי העדה החרדית והם לא יכולים להתנתק מכך".