הרב אמסלם:התפטרות ליצמן שטות וצביעות

ח"כ לשעבר הרב חיים אמסלם: "פתאום ח"כ ליצמן גילה את העבודות בשבת. ומה עם כל מסלקות הבנקים שעובדות בשבת?".

בני טוקר , ט' בכסלו תשע"ח

מבקר. הרב אמסלם
מבקר. הרב אמסלם
פלאש 90

ח"כ לשעבר הרב חיים אמסלם יו"ר תנועת עם שלם מבקר בחריפות את ההתפטרות של ח"כ יעקב ליצמן מהממשלה על רקע עבודות הרכבת בשבת.

"אני רואה בזה שטות גמורה וצביעות גדולה מפני שפתאום חבר הכנסת ליצמן גילה את העבודות בשבת ומה קורה בחברת לאומי קארד שעובדת בתוך בני ברק 24 שעות שבעה ימים בשבוע? והמסלקות של בנקים אחרים שעובדים שבעה ימים בשבוע ומכריחים יהודים לעבוד בשבת? והם יודעים את זה חברי הכנסת של אגודת ישראל".

מוסיף הרב אמסלם: "יש תחת ידי העתקים של מכתבים שפנו אליהם וזה לא עלה לכותרות כי זה לא מעניין אותם. אז לבוא ולהלין על עבודות בשבת של הרכבת כאשר אני מאמין שחלקם הן עבודות נחוצות אפילו עד כדי פיקוח נפש חלקן או ברובן גם נעשות על ידי גויים דבר שכבר הוסכם עליו בהסכמה שבשתיקה והותר על ידי רבנים. שנים שאני מעורב בנושא של חברות שמעסיקות שבעה ימים בשבוע במסלקות של בנקים ומכריחות יהודים לעבוד ואת זה אני מוכן לחשוף את כל ההתכתבויות והמכתבים לחברי הכנסת של אגודת ישראל שיודעים ומודעים ולא עושים כלום שום דבר".

הרב אמסלם סבור שהכל כאן פוליטיקה שגורמת לחילול ה', "אולי יש לליצמן לחץ מצד האדמו"ר מגור שהוא הרב שלו וזה בסדר, אבל צריך להבין דבר אחד ההתנהגויות האלה לא מוסיפות קידוש ה' אלא רק משניאות את הדת על החברה הישראלית ובסופו של דבר מעודדות קבוצות לא הלכתיות ולא אורתודוכסיות לפרוח ולשגשג במדינה. יש כאן ציבור שמאס בהתנהלות הזאת ובכפייה הזאת וצריך להיזהר שלא חלילה לעודד ולדחוף את אותו ציבור לזרועות אלה שאנחנו לא חפצים ביקרם".

לדבריו ההתפטרות מתפקיד השר היא רק משחק בנדמה לי, "זה הכול פוליטיקה שאני לא מבין את סודותיה הפנימיים. חסידות גור לוחצת על ליצמן וליצמן חייב לעשות את מה שהוא חייב לעשות. אבל זו מסכת צביעות אחת גדולה מפני שאם ליצמן מתפטר מהממשלה אבל בקואליציה הוא נשאר אז מה זה אומר בדיוק . יש כאן שיטת נדמה לי אני לא שר אז אני לא נושא באחריות נו באמת על מי בדיוק אתם צוחקים ועל מי בדיוק אתם עובדים . סוף מעשה במחשבה תחילה וצריך להיזהר שלא לגרום חלילה כשרוצים לעשות קידוש ה' לגרום לחילול ה' יותר גדול".