שחקני הנבחרת חוגגים
שחקני הנבחרת חוגגים צילום: עודד קרני, איגוד הכדורסל

אחרי שהביסה בפתיחת מוקדמות אליפות העולם את נבחרת אסטוניה בתוצאה 66:86, במשחקו הרשמי הראשון של עודד קטש כמאמנה, נבחרת הכדורסל של ישראל רוצה להמשיך את המומנטום החיובי מול נבחרת יוון החזקה במשחק שיתקיים מחר (שני) בכרתים.

הכחולים-לבנים שהגיעו היום בצהריים לכרתים, מעודדים מפתיחת קמפיין המוקדמות שכזכור השנה מתקיים באמצעה של העונה הסדירה ובמהלך חלונות ההפסקה בליגות הכדורסל השונות, יערכו שינוי אחד בסגל השחקנים שלהם מהניצחון הביתי ביום שישי האחרון על נבחרת אסטוניה.

אחרי שנופה באופן מפתיע ממשחק הפתיחה של הנבחרת, מחר יתלבש עוז בלייזר, שחקנה הצעיר של מכבי חיפה כשזה יעלה לשחק במקומו של תומר גינת שנותר בחוץ. יחד עם גינת ישב בחוץ גם יפתח זיו שלא שיחק גם מול האסטונים החלשים, ואילו בן אלטיט יעמוד לרשותו של קטש.

לנבחרת הישראלית, שכאמור תפגוש את היריבה החזקה ביותר בבית האירופי שלה, נבחרת יוון משופעת הכוכבים, יהיו רק שני אימונים בטרם המשחק מחר ונראה כי בנבחרת הישראלית בונים על הוותיקים לקראת המשחק מחר וכן על הרוח הגבית מהתבוסה שהנחילו לאסטונים ביום שישי האחרון בהיכל הדרייב-אין שבתל אביב.

בעוד מלבד ג'ייק כהן, אף שחקן של מכבי ת"א לא יכלל בסגל מחר, אל הנבחרת היוונית יצטרפו שלושת שחקני פאניתייקוס היוונית המשחקת גם היא ביורוליג. לאחר שלא לקחו חלק במשחק הראשון של הנבחרת היוונית בטורניר המוקדמות בשל העובדה כי משחק זה התקיים בסמוך למשחק היורוליג של קבוצתם, הפעם יעמדו ניק קלאת'יס, ת'אניס אנטטוקומפו ויאן וויוקאס לרשותו של מאמן הנבחרת היוונית ת'אניס סקורטופולוס.

המשחק יתקיים באי כרתים, שם רק לפני חודשיים הפסיד עודד קטש, כמאמן נבחרת העתודה של ישראל, לנבחרת המקבילה מיוון במשחק הגמר מול אלפי צופים מקומיים. גם מחר עשויים לפקוד את המשחק למעלה מ-5,000 צופים באולם ההרקליון, התוצאה תהיה דומה?