בועז ביסמוט
בועז ביסמוט צילום: חזקי ברוך

עורך העיתון ''ישראל היום'', בועז ביסמוט, התייחס היום (שני) ליחסים בינו לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו, שחברו שלדון אדלסון הוא הבעלים של העיתון.

במהלך כנס העיתונאים באילת אמר ביסמוט כי "ישראל היום הוא עיתון שמתאים את עצמו לרוח התקופה. העיתון הביא דברים חדשים שלא היו לפני כן.

''כדי לשרוד היום בשוק אתה צריך להתאים את עצמך למה שיעזור לך כלכלית. על חלק מההחלטות שקיבלתי אני מצר אבל לא הייתה לי ברירה. ההחלטה להיפרד מחלק מהעובדים נעשתה משיקולים כלכליים'', הסביר.

ביסמוט הבהיר כי למשפחת אדלסון יש ''אפס השפעה'' על העיתון. ''זה לא כמו בעיתונים אחרים. יש אפס התערבות. העיתון בכיוון חיובי מאוד מבחינה כלכלית. אני מאוד רוצה שעמיתיי המצליחים יספרו לי על המודל הנפלא. כמו שבתוכן ניצחנו בענק כך גם מבחינה כלכלית.

"אני מספיק ותיק בשביל לזכור עורכי עיתונים שפעם היו משוויצים בזה שהם דיברו עם ראש הממשלה. השאלה היא לא כמה פעמים דיברת איתו אלא האם אתה מיישם את מה שהוא דרש ממך'', ציין.

ביסמוט נשאל האם לראש הממשלה נתניהו יש השפעה על הנכתב בעיתון. "ראש הממשלה לא אוהב את מה שהוא רואה בישראל היום אז הוא מתקשר ואז מתאכזב ומתקשר שוב ומתאכזב שוב. הטלפונים הם לא על בסיס יומי ואפילו לא על בסיס שבועי

"השיחות שלי עם שרה נתניהו מסתכמות בחצי דקה בלבד. אני צריך להגיב לכל קשקוש שעלה? אין לי זמן, אני עורך עיתון. אני תומך בנתניהו אבל לא עובד אצלו. אני יכול להעיד אותו דבר גם על קודמי. העיתון הזה כל כך לא משפיע שרצים ומנסים בכל דרך לסגור אותו", אמר.