הרב דרוקמן
הרב דרוקמן צילום: יעקב כהן, פלאש 90

רבנים מהציונות הדתית שנפגשו עם הרמטכ''ל גדי איזנקוט לפני שבועות אחדים, דוחים את הדיווח בעיתון ''מעריב'' ולפיו הרמטכ”ל לא יקבל את הדרישה להעניק לקציני צה”ל את האפשרות לסרב לשרת בגדודים מעורבים.

הרבנים אומרים כי "מזה תקופה ארוכה שאנו דנים עם ראשי הצבא בנושא פקודת השירות המשותף, מתוך מטרה לשמור על הקונצנזוס סביב הגדרתו של צה"ל 'צבא העם'. הגדרה זו מתבטאת בשותפות של כלל מרכיבי החברה הישראלית בצבא היקר לנו מאוד''.

לדבריהם, נושא השירות המשותף נוגע בחוטים עדינים, כלשונם, השוזרים את החברה הישראלית כולה, והינו רגיש ביותר עבור חלק מהותי המרכיב את צה"ל.

כאמור, בדיונים שקיימו רבני הציונות הדתית עם הרמטכ"ל לאורך השנה האחרונה, ובעיקר בדיון האחרון שהתקיים עימו לפני שלושה שבועות, עלו היבטים שונים המהווים בעיה מהותית בפקודת השירות המשותף.

הרבנים הדגישו בפני איזנקוט כי לא ניתן לחייב קצינים דתיים לשרת בגדודים מעורבים. "יש לנו הערכה רבה לרמטכ"ל, ואנו מאמינים שלו הרמטכ"ל היה מחליט החלטה משמעותית וכנה בנושא, היה מיידע אותנו על כך כפי שראוי לעשות, עוד לפני חברות הכנסת מירב מיכאלי ותמר זנדברג והעיתונאי בן כספית.

''לכן, להבנתנו וכל עוד לא נמסרה מלשכת הרמטכ"ל תגובה רשמית וישירה לרבנים בנושא – אנו מאמינים כי הידיעה שפורסמה שגויה בתכלית ואין בה יותר מספין עיתונאי חסר משמעות", הוסיפו הרבנים.