עומרי כספי במדי סקרמנטו
עומרי כספי במדי סקרמנטו צילום: רויטרס

את מרבית הקריירה שלו בליגת הכדורסל הטובה בעולם, ליגת ה-NBA, עשה עומרי כספי הנציג הישראלי הראשון בליגה האמריקאית בקבוצת סקרמנטו קינגס.

הישראלי ששיחק בסקרמנטו במשך שתי קדנציות שונות, אירח הלילה (בין שני לשלישי) את קבוצתו לשעבר באולם האורקל ארינה של האלופה גולדן סטייט ואף פתח בחמישייה מולה.

לא רק זאת, אלא שכספי אף הגיע לשיא עונתי שלו בדקות משחק, כששיחק במשך לא פחות מ-30 דקות, זאת בשל היעדרותו של קווין דוראנט הפצוע, כבר משחק שני ברציפות.

לצערו של כספי, גם מתן הקרדיט הרב לא עזר לאלופה מול סקרמנטו כשהישראלי קלע רק 9 נקודות ב-4 מ-7 מהשדה, 1 מ-1 מהשלוש, ארבעה כדורים חוזרים ואסיסט אחד.

האלופה גולדן סטייט גילתה כי ללא שניים מכוכביה הגדולים, קווין דוראנט וסטף קרי שנעדרו הלילה, זה הרבה יותר קשה כשהפסידה בתוצאה 110:106.

המשחק היה צמוד לכל אורכו כשהרבע הראשון הסתיים ב-27:27, במהלכו קלע כספי 4 מתוך 9 הנקודות שלו במשחק כולו. בגולדן סטייט קיוו כי קליי תומפסון יוכל למלא את החלל של שני הכוכבים שלא שיחקו הלילה, אך עם תוצאה צמודה שנשארה גם במהלך יתר הרבעים, ורגעי שיא במאני-טיים של בוגדן בוגדנוביץ', שעד לא מזמן שיחק באירופה, כולל סל מכריע שהעלה את הקינגס ליתרון 12 שניות לסיום, עשה את ההבדל וניצח לסקרמנטו את המשחק.