"תכנית הדגל של האוצר אינה רלוונטית"

ח"כ מוזס תוקף בחריפות את תוכנית 'מחיר למשתכן' וטען כי היא אינה רלוונטית לציבור הכללי - ועוד פחות לציבור החרדי.

חיים לב - ערוץ 7 , י' בכסלו תשע"ח

"תכנית הדגל של האוצר אינה רלוונטית" -ערוץ 7
ח"כ מוזס
צילום: פלאש 90

יו"ר סיעת יהדות התורה בכנסת ח"כ מנחם אליעזר מוזס תקף אמש (שני) את תכנית 'מחיר למשתכן' - תוכנית הדגל של משרד האוצר - וטען כי היא איננה רלוונטית ולכלל לא מהווה פתרון לזוגות הצעירים, "לא לציבור הכללי ובוודאי שלא לציבור החרדי", כלשונו.

"רשימת ממתינים ענקית, של רבבות זוגות מחוסרי דיור, ממתינים ללא שום תקווה, לזכות בהגרלה באחת מהתכניות, ולריק", טען מוזס בנאומו במליאת הכנסת.

הוא הסביר כי "הרי גם מי שבסופו של דבר זוכה להיות בין מתי מעט שעולים בגורל, מגלה מהר מאוד שזכה באיזור שאינו מתאים לו, או אינו תואם את אורח חייו. זו תכנית לפתרון מצוקת דיור? כשהמאושר זוכה, עליו להמתין לפחות 4-5 שנים לקבלת המפתחות ועד אז לרוקן את כל קופת החסכונות לשכר דירה ובמקביל לשלם את תשלומי המשכנתא על הדירה שזכה בה. מי יכול לעמוד בדבר כזה?".

מוזס סיפר, "הצעתי, ואף הנחתי הצעת חוק בעניין: רק אישור מענק לרוכש דירה מוכנה, יד שניה, תצמצם באחת את רשימת הממתינים לדיור ותיתן מענה אמיתי, מידי, ונגיש לזוגות הצעירים ומחוסרי הדיור".

את דבריו חתם בקריאה לשר האוצר לשנות כיוון. "אני קורא לשר האוצר לשנות גישה. בתום שנתיים וחצי של פרסום תכנית מחיר למשתכן, לחשוב שוב. לבדוק את הצעתי ולשקול לאפשר גם לציבור החרדי לצאת מן המצוקה ללא תלות בתכנית הבלעדית של מחיר למשתכן, שבפועל ממדרת אותו מהאפשרות להתגורר באזורים המתאימים לו ובמחיר סביר".