השר בנט במהלך האירוע
השר בנט במהלך האירועצילום: דוברות השר

שר החינוך וחבר הקבינט המדיני ביטחוני, נפתלי בנט נשא דברים הבוקר (שלישי) במסגרת כנס "מדינה בדרך" שנערך באוניברסיטת בר אילן לציון 70 שנה לכ"ט בנובמבר.

הקהל שהורכב ברובו הגדול מחניכי המכללה לפיקוד טקטי של צה"ל (מלט"ק) הנמצאים כרגע בקורס מפקדי פלוגות, שמע את בנט אומר כי "לפני הכל צריך לדעת שיש לנו זכות טבעית להיות פה בארץ ישראל. מדינת ישראל זה הבית שלנו. אנחנו צריכים לדעת על מה אנחנו נלחמים. זו מדינה שהתחילה לפני 3,000 שנים ועלינו האחריות להעבירה הלאה לנכדינו ונינינו".

בנט חשף בפני החניכים את ההשפעה הגדולה שיש להם על מקבלי ההחלטות. "הדרג המדיני מושפע מאוד ממה שאתם בשטח עושים ומבטאים. יש קשר בין הדרג המדיני לדרג הצבאי. קשר בין הרוח של הדרג הצבאי לרוח הדרג המדיני, לחתור למגע כל הזמן, להפעיל לחץ על הדרג שמעליכם לפעול כל הזמן. יש לנו היום צבא מצויין עם רוח לחימה ואני מסתכל עליכם ורואה שהמקל נמצא היום בידיים טובות".

בסיכום הדברים בישר השר כי בזמן הקרוב הוא מתכוון לחשוף את התוכנית שלו להגברת המוטיבציה בקרב תלמידי התיכון לשירות משמעותי בצה"ל. "אנחנו יוצאים לדרך עם תוכנית להגברת המוטיבציה לשירות משמעותי בצה"ל ובחודשים הקרובים נפרוט ונבצע את התוכנית".