התבססות איראן בסוריה מאיימת על ישראל

ח"כ דיכטר, למארחיו ברוסיה: איראן היא מדינת טרור ומפיצה אותו בעזרת שליחיה בכל המזרח התיכון.

ערוץ 7 , י' בכסלו תשע"ח

התבססות איראן בסוריה מאיימת על ישראל-ערוץ 7
דיכטר במפגש עם בכירים רוסים
צילום: שגרירות ישראל במוסקבה

משלחת ועדת החוץ והביטחון, בראשותו של יו"ר הוועדה, ח"כ אבי דיכטר (הליכוד), ממשיכה את ביקורה ברוסיה.

במשלחת משתתפים גם ח"כ עמר בר לב (המחנה הציוני), ח"כ ענת ברקו (הליכוד), ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי), ח"כ עפר שלח (יש עתיד) וח"כ איל בן-ראובן (המחנה הציוני),

עד כה נפגשה המשלחת, בין השאר, עם ועדות החוץ וההגנה במועצת הפדרציה הרוסית (הבית העליון של הפרלמנט), בראשות הסנטורים קונסטנטין קוסאצ'בו-ויקטור בונדארב. בראש המפגש עמד סגן יו"ר מועצת הפדרציה,איליאס אומאקאנוב.

הפגישה התמקדה במציאות המתהווה בסוריה בימים אלה, ועל איום ההשפעה האיראנית בה, כמו גם ברחבי המזרח התיכון. יו"ר הוועדה, ח"כ דיכטר, אמר למארחיו: "חמישה חודשים חלפו ממפגשנו האחרון – תקופה ארוכה במונחים של המזרח התיכון, בה התחוללו שינויים רבים".

לדבריו, "הדבר הבסיסי במלחמה בטרור הוא להסכים מיהו טרוריסט. איראן היא מדינת טרור, שאני ממשיל אותה ליד עם חמש אצבעות: חיזבאללה, חמא"ס, הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני, החות'ים בתימן והמיליציות השיעיות. צריך להחליט אם נדרש טיפול באצבעות, או שמא הדלקת כבר בכל היד?"

חברי המשלחת אמרו לסנטורים הרוסים כי לא ניתן היום לדבר על סוריה בנפרד מאיראן, וכי איראן תמצא את הפרצות בהסכמיה עם הקהילה הבינ"ל, לא תאפשר יציבות אמיתית בסוריה ותמתין בסבלנות עד שרוסיה וארה"ב יתעייפו ממעורבותן בה.

עוד אמרו כי התבססותה של איראן בסוריה, תייצר איום גובר על ישראל – שעמדתה היא לא להתערב בלחימה המתנהלת בסוריה – אך גם לא תקבל העברת נשק מתקדם ופעילות טרוריסטית משטח סוריה כלפיה.