עובדים קשה
עובדים קשה iStock

יותר ויותר אנשים בוחרים לעבוד היום מהבית ולנצל את אמצעי התקשורת שעומדים לרשותם בשביל לשפר את הביצועים והתפוקה. רוצים לעשות זאת ולא יודעים איך?הנה רשימת המקצועות הרלוונטיים וטיפים שכדאי להכיר

עבודה מהבית מבטיחה המון יתרונות. קודם כל, היא מתאימה לטיפוסים ביתיים עם משמעת עצמית גבוהה שרוצים להישאר בשליטה מלאה על החיים שלהם. היא מאפשרת לעובד להחליט מתי להתחיל ולסיים, מתי לצאת להפסקה וכמה שעות להשקיע בכל יום. הגמישות בעבודה מהבית באה לידי ביטוי באמצע ובסוף השבוע ובעזרתה אפשר להפיק יותר תועלת מכל דקה פנויה.

בנוסף, הרבה אנשים בוחרים היום לעבוד מהבית או לפחות לבצע חלק מהמשימות בלי לצאת למשרד. זה קורה בגלל מגוון עצום של אמצעי תקשורת ובגלל היכולת לבצע גם תפקידים מורכבים בשלט רחוק. עבודה מהבית עולה בקנה אחד עם מאפייני שוק התעסוקה המודרני והיא פותחת אופציות רבות לקריירה מתגמלת עבור עצמאיים.

איזה עבודות מתאימות לבית שלכם?

בשביל לעבוד מהבית וליהנות מהיתרונות צריך לדעת מאיפה להתחיל. הכי חשוב לבחור עבודה שמתאימה לסגנון הזה ולוודא שמדובר במשרה מתגמלת. מי שמכיר את עצמו מספיק טוב יכול לדעת מראש האם הוא בכלל מתאים לעבודה מהבית, או להתייעץ עם בני זוג, חברים ומשפחה. גברים ונשים בלי משמעת עצמית יעדיפו שמישהו יכריח אותם לצאת מהבית למשרד, בעוד כל השאר עונים על הקריטריונים הבסיסיים ויכולים לעבור לשלב הבא.

עבודה מהבית יכולה להיות בתחומים שונים שקשורים לאינטרנט, מחשבים ותקשורת. יש גם הרבה עבודות בסקטור האקדמי ואנשים שפותחים משרד ביתי בשביל להעניק שירותי ייעוץ בתחומי מס, ביטוח, פנסיה, חיסכון ועוד. הכל תלוי במקצוע שמתאים לכם ובהכשרה שצברתם במהלך הלימודים או במשרות קודמות.

כך תנהלו את החיים שלכם בעבודה מהבית

התנאים שבהם תעבדו מהבית חשובים עבור המשכורת שלכם לא פחות מאשר המקצוע שבו תבחרו. השאיפה היא כמובן לעשות כמה שיותר כסף בכמה שפחות זמן, לכן כדאי שהתנאים יהיו אידיאליים. נהלו את העבודה בצורה נכונה ותנו עדיפות לחדר שהוא לא הסלון או חדר השינה. סדרו את החדר כך שתהיה לכם פינת ישיבה ארגונומית, קבעו שעה ברורה לתחילת עבודה מדי יום ואל תדלגו על הפסקות.

הרשו לעצמכם לקום מהמחשב לשיחות טלפון, חילוץ עצמות וכמובן אוכל ושתייה. בכל הנוגע אל הזמנת פיצה משלוחים יעשו עבורכם את העבודה, מה גם שאין מניעה להתרענן מדי פעם ולצאת מהבית לדוכן הקרוב.

הכי חשוב שהאוכל יעזור לכם לשמור על שגרת עבודה קבועה ולא יבוא על חשבון ביצועים ותפוקה. בנוסף, ניתן להפוך את ארוחת הצהריים להזדמנות למפגש עם שותפים, לקוחות או בעלי עניין פוטנציאל בשירותים שאתם מספקים. כך תעבדו מהבית ועדיין תיהנו מתחושה של מקום עבודה דינאמי.