הצלחה ראשונה ליחידה הספורטיבית

חודשיים לאחר שהוקמה, הצלחה ראשונה ליחידה למניעת אלימות בספורט. חשפה חשודים בקטטה בין אוהדי אליצור אשקלון והרחיקה אותם מהמגרשים

נרי וייס , י"ב בכסלו תשע"ח

אלימות. אילוסטרציה
אלימות. אילוסטרציה
צילום: istock

ב-21 באוגוסט הוקמה היחידה המשטרתית למניעת אלימות בספורט, לאחר זמן רב של הכנות. חודשיים אחרי, רק היום (חמישי) הגיעה זו להצלחה הראשונה שלה.

היחידה המשטרתית בה הושקעו כספים רבים הן על ידי משרד התרבות והספורט והן על ידי משרד הפנים, חשפה השבוע מספר חשודים בקטטה בין אוהדי אליצור אשקלון בכדורסל מהליגה הלאומית, ולאחר שנחקרו באזהרה והודו במיוחס להם, הורחקו ממגרשי הספורט.

ב-5.11 במהלך משחק הכדורסל בין אליצור אשקלון למכבי רמת גן, התרחשה תגרה בקרב אוהדי אשקלון. התגרה החלה בעקבות אי-שביעות רצונו של אחד האוהדים מיכולת הקבוצה והמאמן. החשוד דרש מאוהדים אחרים שלא לעודד ומנע מאחד מהם לתלות דגל, מה שגרם לתגרה בין האוהדים.

קצת יותר משבועיים לאחר התגרה, היום תפסה היחידה המשטרתית את החשודים והוציאה כנגדם צו הרחקה מהמגרשים.

"אנחנו שואפים להגיע ולחשוף כל אירוע אלימות, בריונות או אירוע פלילי במתחמי הספורט או בהקשר לאירועי ספורט", אמרו ביחידה המשטרתית החדשה. "החלנו לפעול גם במישור הסמוי תוך הפעלת מודיעין ושימוש באמצעים טכנולוגים, במקרה זה הצלחנו לחשוף אירוע אלימות בין קבוצת אוהדים של אותה קבוצה כשאין מתלוננים באירוע, אבל תגרה היא עבירה של כל המעורבים בה ונפעל להרחיק גורמים אלימים ממגרשי הספורט", נמסר ממשטרת ישראל.

חוקרי היחידה למניעת אלימות בספורט הצליח והשבוע לחשוף את פרטי האירוע והמעורבים, במהלך החקירה חיזקו חוקרי המשטרה את הראיות כנגד החשודים ובסיום החקירה הורחקו למשך 30 יום ממגרשי הספורט בארץ.