הידועניות מארה"ב בישראל
הידועניות מארה"ב בישראלצילום: אבירם ולדמן

נשות מדיה ובידור יהודיות מצפון אמריקה נבחרו להשתתף בקבוצה היוקרתית של "משפיעניות מדיה" שמבקרת בישראל למסע בן 8 ימים, במסגרת פעילות ארגון ה-Jewish Women’s Renaissance Project, באירוח משרד התיירות.

30 נשים אלה יפרסמו את שהותן בישראל דרך עדשת המצלמה וישדרו ברשתות החברתיות את החוויות שלהן לקהל של יותר מ- 10 מיליון עוקבים בכל העולם.

על "משפיעניות המדיה" שיגיעו לישראל בסוף החודש, נמנות בין היתר, מיכאלה ווטקינס כוכבת הסדרה "קז'ואל" המשודרת ב"הולו"; אריקה אהמ מייסדת מועדון היאמימאמי, אתר אינטרנט העוסק בהורות בקנדה; בלוגריות האופנה, השפיות המקדמות אוכל יהודי: איימי קרייצר ושף חיה, בלוגרית ההורות הויראלית, אילנה ויילס (babies in cops), התאומות קיילי וסאם בקרמן, בלוגריות לייף סטייל ושגרירות מותגים דוגמת שאנל, Coach, דיסני ועוד.

דנה סנדר מולא, מנהלת JWRP בישראל, אומרת לערוץ 7 שמדובר בסיור עוצמתי, "אנחנו רוצות שהן יחוו את ישראל בצורה עוצמתית, חלקן מעולם לא היה כאן ויש להן קהל עצום בארה"ב שקורא אותן. במהלך המסע בישראל הן מבקרות בתל אביב, ירושלים, צפת וים המלח, וייפגשו בין היתר עם דמויות שונות מהחברה הישראלית, מפגשים עם מומחי מדיה, יזמים, אמנים ועוד, במטרה לעודד מאמץ יצירתי משותף.

"בין הפעילויות: מפגש עם האם השכולה מרים פרץ, עם דויד סרנגה, יועץ מדיניות החוץ של נשיא המדינה, ביקור בבי"ח זיו וחשיפה לפעילות הסיוע לפצועים מסוריה, מפגש עם 'תיקון עולם' ב-wework בתל אביב, סיור בשוק מחנה יהודה, ביקור ב'יד ושם' ואיתור דפי עד ומידע על השורשים המשפחתיים של משתתפות הקבוצה".

סנדר מוסיפה כי במהלך קרוב לעשור של פעילות, ארגון JWRP הביא לישראל כ- 15,000 נשים יהודיות וגברים. מטרת JWRP היא להעצים נשים ולתת להן כח לשנות את העולם באמצעות ערכים יהודים.

הפרויקט המרכזי הוא momentum בשיתוף משרד התפוצות, מסע משנה חיים בן 8 ימים בישראל, בו משתתפות אמהות מכל העולם, החוזרות לקהילותיהן כחברות קהילה פעילות ומעורבות. מדובר בנשים מיותר מ- 200 ארגונים יהודיים מ-26 מדינות ברחבי העולם שביקרו במסגרת משלחות אלה עד היום.

לדבריה חיזוק הקשר היהודי ערכי ישראלי עם אמהות מכל העולם משפיע על עתיד המשפחה והילדים ומגיע למעגל רחב מאוד.

נטלי צפת, ממשתפות המסע, עיתונאית אמריקאית ומשפיענית במדיה החברתית עם למעלה מחצי מליון עוקבים אומרת לערוץ 7 שהביקור תורם לה המון, "זה טיול באמת חזק, היינו היום ביד ושם ומצאתי דברים על סבא שלי שהיה בשואה, דברים שאפילו ההורים שלי לא יודעים. אחר כך נפגשנו עם מרים פרץ שאיבדה את שני בניה זה היה מפגש עוצמתי. אתמול היינו בבית חולים זיו ופגשנו פצועים סוריים.

''אני עובדת בניו יורק כעיתונאית במגזין פורבס ויש לי גם בלוג בנושאי מדיה ואינטרנט, הביקור הזה בארץ מוסיף לי המון", סיפרה.