ערד: צעיר נרצח בפיגוע דקירה

הותר לפרסום כי החייל שנרצח אמש בפיגוע בערד הוא סמל רון יצחק קוקיא ז"ל, לוחם בחטיבת הנח"ל, בן 19 מתל אביב.

הלוויתו תערך ביום ראשון בשעה 12:00 בבית העלמין הצבאי בקריית שאול.

מאות שוטרים ולוחמים משתתפים בניסיונות לאתר את המחבל הרוצח. במהלך הלילה ערכו כוחות צבא ומשטרה סריקות בעיר ובמוסדות החינוך ושללו את האפשרות שהמחבל או המחבלים נמצאים עדיין בשטח.

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין הגיב על הפיגוע ואמר ''אני כואב ומזועזע מול הרצח הנורא של החייל רון יצחק קוקיא ז״ל בפיגוע בערד אמש. הטרור לא ירים ראשו ואנו נלחם בו בעוצמה ונחישות וללא הרף".

''אני שולח חיבוק של נחמה למשפחה השכולה ומחזק את כוחות הביטחון במרדפם אחר המחבלים וסייעניהם'', הוסיף הנשיא.

"במהלך הלילה נערכו סריקות בכל רחבי העיר בכוחות צבא ומשטרה מתוגברים בדגש על סריקות במוסדות החינוך", סיפר הבוקר ראש העיר ערד, עו"ד ניסן בן חמו. "לאחר הערכת מצב הוחלט כי שגרת החיים תחזור לסדרה ככל שאפשר ומערכת החינוך תפעל".

"לצערי הרב ערד גם נכנסה למפת הפיגועים. לא חווינו מעולם פיגוע לאומני. זה מנפץ את השקט הפסטורלי והביטחון שבו תושבי ערד התנהלו", אמר ראש העיר. "במשך שנים, לא משנה אם יש מלחמה או מתיחות ביטחונית, ערד נחשבה למקום בטוח מכל המובנים. היום המציאות טופחת על פנינו לצערי הרב".

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי בשעה שהחייל שהה בסמוך למרכז קניות בעיר, הגיח מולו המחבל ודקר אותו בפלג גופו העליון.

בשלב מסוים המחבל נמלט והחייל התפרץ לכביש בניסיון לבקש עזרה. אברהם, נהג רכב שעבר במקרה במקום התנגש בו בטעות ונפצע בעצמו. אז גם הוזעקו כוחות ההצלה והביטחון למקום. צוותי מד"א ביצעו בו פעולות החייאה, אך בסופו של דבר נאלצו לקבוע את מותו. כוחות צה"ל ואנשי שב"כ מסייעים לשוטרים כדי לנסות לתפוס את המחבל.

מפקד מרחב נגב במשטרה, תת-ניצב נתן בוזנה, אמר כי "הוקפצו כל הכוחות המיוחדים - מסוק, כלבים, כוחות שיטור - כדי לנסות ליירט את מי שפגע בחייל. בכל היישובים במרחב עיבינו את כוחות הביטחון השוטף. אנחנו מבקשים לשמור על שגרה. על כל חשוד ורכב חשוד ניענה לקריאה באופן מיידי. אני מבקש מהציבור לגלות עירנות ועל כל דבר חשוד לקרוא לנו".