נמשכות הסריקות אחר מבצעי הפיגוע בערד

חוקרי המשטרה והשב"כ ממשיכים הבוקר (שישי) בחקירת הפיגוע שאירע אמש בערד, שבו נרצח חייל צה"ל סמל רון יצחק קוקיא הי"ד.

הלוויתו תערך ביום ראשון בשעה 12:00 בבית העלמין הצבאי בקריית שאול.

כוחות הביטחון סורקים באזור בו נדקר החייל ובמקומות רחוקים יותר, במטרה לאתר את המחבלים שנמלטו מהמקום.

אקים חרומושין, אזרח שהגיע ראשון לזירת הפיגוע, סיפר לעיתון ''ישראל היום'' על שראה. "נכנסתי לכיכר ולפתע הרכב שלפני בלם בפתאומיות. ראיתי בנאדם מחזיק את הצוואר וזז למרכז הכביש.

רון יצחק קוקיא
רון יצחק קוקיא צילום: באדיבות המשפחה

"התקשרתי למד"א, עצרתי את הרכב וניגשתי לטפל בפצוע. עזרתי לחובש לטפל בו ושמנו לחץ על הצוואר. הלכתי לחפש את הסכין או את מה שהוא נדקר אתו ולא מצאתי שום דבר", סיפר חרומושין.

"החובש אמר לי שהייתה דקירה מאוד עמוקה. יש כאן שיתוף פעולה עם השכנים הבדואים והערבים אבל עכשיו אני חושב שזה לא ימשיך. כשבנאדם מת אצלך בידיים זה תחושה קשה. זה בסך הכל ילד. הוא קפץ על הג'יפ וביקש עזרה. לא ראיתי איך אלה שפגעו בו ברחו", סיפר.

ערד: צעיר נרצח בפיגוע דקירה

שר הביטחון אביגדור ליברמן הבהיר כי ''כוחות הביטחון לא ישקטו עד שיניחו את ידם על המחבל שרצח את לוחם חטיבת הנח״ל סמל רון יצחק קוקיא הי''ד".

ראש העיר ערד, ניסן בן חמו, מסר "בוקר קשה ביותר. מעולם לא חווינו אירוע כזה. אתמול ערד הצטרפה למשפחה של ערים שסובלות פיגועים. מרגע האירוע ועד עכשיו הגורמים העירוניים עם השב"כ והמשטרה הקמנו חמ"ל משותף שעבד כל הלילה. המאמץ מתמקד בגזרה המודיעינית''.

לדבריו, כוחות המשטרה והצבא פרושים בצורה מסיבית בעיר. ''כל הלילה היו סריקות בעיר, במוסדות החינוך, על מנת לשלול הימצאות של הגורמים העוינים בעיר. הלימודים יתקיימו כסדרם.

"הערכת המצב היא שמקיימים שגרת חיים כסדרה. כל מי שאמור ללכת למקום עבודתו וכל מי שמגיע לבית ספר שיגיע. יש תגבור גדול מאוד של כוחות ביטחון בעיר. יש נוהל מסודר של משרד החינוך כיצד נוהגים במקרה כזה. מנהלי בתי הספר קיבלו את ההנחיות. הדבר הכי חשוב הוא ביטחון הילדים", הדגיש בן חמו.