כשפוליטיקה קטנה הופכת לאידאולוגיה

ראש מועצת אלקנה פרסם מכתב פומבי להנהגת ראשי המועצות ביו"ש, נוכח המלצת ועדת משרד הפנים להקים עיר חדשה במערב השומרון.

אסף מינצר , י"ד בכסלו תשע"ח

אסף מינצר
אסף מינצר
צילום: עדו בן פורת

חבריי היקרים להנהגת יש"ע,

חזרתי בסוף השבוע מחגיגות לרגל הכרזת המדינה בכט בנובמבר באו"ם ונחתתי אל תוך מניפולציה פוליטית מתוזמנת היטב, מלווה בכתבים מטעם, בשרים בכירים שהוקלטו לסרטונים וחתמו על עצומות שהם כלל לא בדקו, במודעות בעמודים שלמים בעיתונים וכל זה ממומן בתקציב עצום.

ממש חגיגה גדולה של כ"ט בנובמבר תשע"ח, כאילו וכביכול מוקמת כעת העיר הציונית החדשה בשומרון.

חבריי אנא אל תתבלבלו. מדובר בקמפיין מוזמן ומתוזמן בניהולו של יוסי דגן לאיחוד רשויות והכל במטרה להיפטר מתושבי שערי תקווה ועץ אפרים בשל חובות אדירים בינם לבין מועצת שומרון ומתוך חשש שיבולע לו מהם בבחירות הקרובות.

מדובר כפי הנראה בקומבינה פוליטית פרי מוחו של משרד פרסום גדול שנשכר לשם כך, בשם "קידום ההתיישבות" מתוך ניסיון לייצר מציאות מדומה בדמות "עיר" שאיננה, מתוך מטרה להשפיע על שר הפנים לקבל החלטה על איחוד הרשויות באזור (אסופת יישובים קהילתיים ולא עיר), החלטה שכלל עוד לא התקבלה!

כולי תקווה ששר הפנים אריה דרעי לא ייפול לקומבינה והשחיתות הפוליטית הזו במסווה "ציוני".

לא מדובר בעיר, לא באידאולוגיה ציונית, לא בפיתוח ההתיישבות (רוב עתודות הקרקע בין היישובים הם של אלקנה) ולא כלום. רק קמפיין מניפולטיבי. אפילו יריב אופנהיימר משלום עכשיו גוייס ללא ידיעתו לקמפיין בכך שמתנגד להקמת ה"עיר החדשה" ובכך סותמים כביכול את פיות המתנגדים לאיחוד (ה"עיר החדשה").

חברים יקרים, דעו שתושבי אלקנה ואורנית מתנגדים באופן נחרץ לאיחוד הרשויות ופועלים בעניין מול משרד הפנים.

אבל צריך לדעת שבנוסחה הזו של פוליטיקה שהופכת לאידאולוגיה, היום זה אנחנו ומחר זה כל אחת הרשויות האחרות ביו"ש שינוהל קמפיין לחיסולה, כמו שכעת מנוהל לגבי אלקנה.

אנו כמובן נמשיך לנהל את המאבק בכל המישורים ונמנע מפוליטיקה זולה לפגוע בתושבינו.

שלכם,

אסף מינצר