השחקנים לרב מזוז: התאכזבנו מהחרדים

"זו מצווה שעם ישראל מסר נפשו עליה במשך כל הדורות וצריך להתפלל שכולם יבינו ששבת קודש היא מקור הברכה", אמר הרב מזוז לשחקני כדורגל

מיכל לוי , ט"ו בכסלו תשע"ח

הרב מאיר מאזוז
הרב מאיר מאזוז
צילום: ישיבת כיסא רחמים

שחקני כדורגל ביקרו ביום חמישי האחרון במעונו של ראש ישיבת 'כסא רחמים' הרב מאיר מזוז​ בבני ברק, ומחו על מה שהם רואים כאוזלת יד של הח"כים החרדים.

"הבעיה היא, שהחרדים חושבים שכדורגל זה משהו רק של חילונים, ולא אכפת להם מזה, הם לא יודעים שהיום יש עשרות שחקנים, שהתחזקו ושומרים שבת, שהניסיון הזה עכשיו יכול להפיל אותם, זאת מבלי לדבר על מאות אלפי הצופים, שגם יחללו שבת בעקבות זאת", אמרו השחקנים לרב מזוז.

"בפועל אנחנו השחקנים – העובדים, לא רוצים את זה, והיתה לנו ציפייה כי הנציגות החרדית היא זו שתעמוד לצידנו במאבק הזה, ולצערנו התאכזבנו, באנו לכאן כעת כי אנחנו מבינים שרק גדולי הדור יכולים לזעוק את הכאב שלנו, ואולי להחזיר את הגלגל אחורה, רגע לפני שכבר לא יתאפשר". ​

הרב מזוז הקשה ושאל האם הם פנו לח"כים החרדים. בהמשך התבטא ואמר כי כי יש לעשות הכל למען שמירת השבת. "זו מצוה שעם ישראל מסר נפשו עליה במשך כל הדורות, וצריך להתפלל שכולם יבינו ששבת קודש היא מקור הברכה. לא יתכן שיתנו 'היתר' לדבר כזה".

יש לציין כי הדיון בממשלה בעניין הכדורגל בשבת נדחה בשבועות אחדים.

​השחקנים סיפרו לרב כי החתימו כבר שלוש מאות שחקנים רק משתי הליגות הראשונות, שזה 70% ​מכלל השחקנים בליגות הראשונות, שהצטרפו למכתב ​​פנייה לראש הממשלה נתניהו שלא לאלץ אותם לשחק בשבת.

במכתב הם הביעו את זעקת בני משפחותיהם: "לכל אורך ימות השבוע אנו עובדים קשה – משחקים ומתאמנים", הם כותבים, "וכל רצוננו הוא לנוח עם בני משפחותינו בשבת – יום המנוחה הלאומי במדינת ישראל. שחקנים זקוקים למנוחה בשבת לצורך הטענת מצברים וכדי לצבור כוחות לאימונים ולמשחקים מוצלחים על המגרש".

בסיום המכתב הם מתחננים: "אנא, אל תפגע בזכות היסודית והבסיסית שלנו כעובדים הזכאים ליום מנוחה שבועי, שהוא הבשורה ההיסטורית האדירה שהעם היהודי הביא לאומות העולם".

למכתב צירפו השחקנים גם את החלטת בית הדין לעבודה בתל אביב שניתנה כבר לפני כשנתיים, בנוגע לכך שאין להוציא היתר להעסקתם של השחקנים בשבת בניגוד לרצונם.