סנטה קלאוס ומוחמד במסיבת חנוכה?

המשנה לראש העיר ירושלים זועם על הזמנה לאירוע חנוכה הכולל אלמנטים נוצריים ומוסלמיים שנשלחה בחסות מתנ"ס הגבעה הצרפתית.

ערוץ 7 , ט"ו בכסלו תשע"ח

סנטה קלאוס ומוחמד במסיבת חנוכה?-ערוץ 7
דב קלמנוביץ'
צילום: אלירן אהרון

תושבי שכונת הגבעה הצרפתית הופתעו השבוע לקבל הזמנה למסיבת חנוכה בחסות מתנ"ס הגבעה הצרפתית אשר מציבה לצד החשמונאים את הנביא מוחמד ואת סנטה קלאוס.

הדלקת הנר "הייחודית" צפוייה להתקיים בהדלקת נר שני של חנוכה.

"קהילת מען יחד מזמינה אתכם לחגוג את חג האורות: הדלקת נרות, יום הולדת לנביא מוחמד והפעלה לילדים וחלוקת מתנות מבית סנטה קלאוס. כולכם מוזמנים!" נכתב בהזמנה מטעם המתנ"ס אשר נשלחה לתושבי השכונה.

"אני מזכיר ליוזמי הדלקת נרות 'חנוכהכרימסמס' כי חלק גדול מנס חנוכה היה התגברותנו על המתייוונים ולא רק על היוונים", תוקף המשנה לראש העיר ירושלים, דב קלמנוביץ'.

לדבריו, "חג חנוכה הוא חג גבורתה של היהדות על הדתות האחרות ועל היהודים שסטו מדרך היהדות ליוניות והנה לצערי מתנ"ס גבעה צרפתית חוטא בהתייונות".

"זו לא הפעם הראשונה שהמתנ"ס מוביל אג'נדה אנטי דתית שונה ממדיניות העירייה ונבחריה. לפני כשנה סערה הגבעה הצרפתית בעקבות ביטול הופעתו של זמר דתי, בשל היותו חובש כיפה", תוקף קלמנוביץ' ומוסיף "זוהי התנהגות לא מקובלת על העיריה. נדאג לעצור להם את התקציב העירוני".

ממינהל קהילתי הגבעה הצרפתית והסביבה המופעל על ידי החברה למתנ"סים נמסר: "המינהל נועד לשרת את כלל תושבי השכונה על שלל הקהילות הקיימות בה, ואת חברי הקהילות, שמעריכים ומוקירים את המינהל על כך. אופן פעולה זה עבור כל תושבי השכונה, נהוג וקיים בכל המינהלים המשרתים מספר קהילות בתחומיהם. לכבוד חג החנוכה מקיים המינהל אירועים עבור כל קהילה המעוניינת בכך על פי מנהגיה, בין אם הקהילה החרדית, קהילת המשפחות הצעירות, קהילת הסטודנטים ועוד. כך גם בנוגע לקהילת מען יחד שכוללת תושבי שכונה שהם נוצרים, יהודים ומוסלמים. חברי הקהילה הזו רצו לחגוג יחדיו ותפקידנו לאפשר זאת כפי שאנו עושים עבור כל הקהילות בשכונה. המינהל הקהילתי הינו מקום לכולם וחובה עלינו לנהוג בשוויון כלפי כולם. אנו מבקשים מאותם גורמים המבקרים זאת לזכור כי המינהל משרת גם אותם על פי דרכם, וחבל שיכולת זו תיפגע."