חלקים בציבור הדתי נשאבים לחילוניות

הרב ברוך אפרתי מגיב על השימוש שעשתה ח"כ מועלם ב"רמקול שבת" של מכון צומת. "היא אישה יראת שמיים, היתה לה טעות נקודתית''.

בני טוקר , ט"ו בכסלו תשע"ח

הרב ברוך אפרתי
הרב ברוך אפרתי
צילום: עצמי

ראש ארגון הרבנים "דרך אמונה", הרב ברוך אפרתי, מתייחס בערוץ 7 לביקורת על ח"כ שולי מועלם רפאלי שהשתתפה בפאנל בשבת תוך שימוש ב''מיקרופון שבת'' של מכון צומת.

"ברמה ההלכתית", טוען הרב אפרתי, ''בוודאי שהדבר הוא בעייתי גם אם מדובר במיקרופון של מכון צומת. אפילו לדעת המקילים ביותר זה רק הותר על ידם לצורך מצווה בשעת הדחק. לדוגמא מתירים לאדם חרש שצריך לשמוע את התפילה אם זה לא בפרהסיה וזה לא ניכר, וגם זה אגב נתון למחלוקת''.

''אבל אין שום קשר בין ההיתר הזה לבין השתתפות בחילול שבת פומבי בדבר שבוודאי אינו צורך גדול ובמיוחד בזמן שאנחנו נאבקים על קדושתה של השבת במרחב הציבורי, שאדם דתי הולך ומשתתף בדבר כזה".

הרב אפרתי טוען כי היחס לשבת נשחק בקרב חלקים בציבור הדתי לאומי. ''ח"כ שולי מועלם היא אישה יראת שמיים והייתה לה כאן טעות נקודתית אבל אני חושב שזה מאפיין את הרוח החדשה שנושבת בחלק מהציבור שלנו. היחס לשבת נשחק.

" הייתה פנייה של ראשי מועצות לראש הממשלה כדי שלא יאפשר את מניעת המסחר בשבת ועל זה חתומים אנשים דתיים. מרוב שאנחנו מנסים להשפיע החוצה על החילוניות אנחנו נשאבים לתוכה וכאן נשאלת השאלה, אנחנו קפצנו לים כדי להציל את הילד הטובע והילד הולך לחוף אבל האם אנחנו לא טובעים במקומו?

"החברה הישראלית הופכת להיות יותר מסורתית וקרובה לתורה ואצלנו אולי התהליך הוא הפוך, צריכים לחזור בתשובה", מתריע הרב אפרתי.