סמל רון יצחק קוקיא ז"ל מובא למנוחות
סמל רון יצחק קוקיא ז"ל מובא למנוחות צילום: יוני קמפינסקי

ראש עיריית ערד ניסן בן חמו מקווה שהשגרה והשקט יחזרו במהרה אל העיר, לאחר הפיגוע הרצחני שאירע ביום חמישי בערב, בו נדקר למוות החייל רון יצחק קוקיא הי"ד.

"התחושות קשות'', אומר בן חמו בשיחה עם ערוץ 7. ''אני רוצה למסור את תנחומיי למשפחת קוקיא, האירוע הזה מבחינתנו הוא קשה ומטלטל. פיגוע דומה לזה התרחש לפני 17 שנה, זה משהו בהחלט נדיר שלא היינו ערוכים אליו.

''גם בתקופת האינתיפאדות כאשר ערים רבות ידעו פיגועים לא פשוטים בערד היה רגוע ושקט ולכן אנחנו עדיין מזועזעים מהמקרה".

ראש העיר מקווה שכוחות הביטחון יתפסו את המחבלים שנמלטו מהזירה. ''אנחנו מקווים שימצאו את המפגעים ויביאו אותם לדין גם כדי שהעיר תחזור לשגרה. כרגע אנחנו בסוג של כוננות וערנות. במהלך ליל שישי עבדנו במתכונת חירום והוקם כאן חמ"ל עם השב"כ והמשטרה, מבחינתי המטרה הייתה קודם כל הקניית ביטחון לתושבים. לשמחתנו סוף השבוע עבר רגוע ללא אירועים אבל עדיין הכוננות נמשכת".

לדבריו היחסים עם השכנים הערבים היו טובים כל השנים, "מסביב לערד יש את הפזורה הבדואית, במשולש הגבולות דימונה-באר שבע-ערד יש כמאתיים אלף בדואים, חלקם משרתים בצבא ויש גם את הקרבה לדרום הר חברון ודווקא כאן בערד אנחנו מהווים דוגמא טובה לדו קיום.

"מעולם לא היו גילויי אלימות וגם לא פיגועים קטלניים וכל זה בזמן שבמקומות אחרים היו לא מעט פיגועים קשים. אני מקווה שזה היה אירוע חריג שלא מסמן את הבאות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו