יום טוב סמיה: המאבק עוד ארוך

אלוף במיל' יום טוב סמיה, לשעבר אלוף פיקוד הדרום, חבר משפחתו של החייל רון יצחק קוקיא הי"ד שנרצח בערד, השתתף הבוקר (ראשון) בהלוויתו.

"המאבק על ארץ ישראל ומדינת ישראל לא נגמר והנוער מוכן להילחם בשדה הקרב ככל שצריך", ציין סמיה בשיחה עם ערוץ 7, "הבעיה היא שיש לנו אויבים מבית ומחוץ שבשם קנאות דתית כלשהיא או בגלל חוסר הבנה מה זה לחיות ביחד יכולים להגיע לרצח מתועב זה של חייל שעומד בטרמפיאדה".

בתשובה לשאלה מה ניתן לעשות נגד רוצחים כאלו ציין סמיה, "יש מה לעשות. קודם כל להראות שהרצח והאיבה לא כדאיים. ולמצוא פתרונות למצב הזה של החיים המעורבים עם אנשים שלא רוצים לקשור את גורלם איתנו".

"מי שכן קושר את גורלנו כמו האוכלוסייה הבדואית, הדרוזית, הנוצרית והצ'רקסית כל מי שמוכן להיות חלק מהמפעל הציוני הזה, צריך לחבק אותו ולתת לו הכול. מצד שני מי שלא מוכן, להוקיע אותו ולהעיף אותו מאיתנו ולהגדיר את גבולותינו הביטחוניים לעולמי עד", הוסיף.

לדבריו, "הסיכון קיים בכל מקום לצערי הרב וחיילים צריכים להיות ערניים כל הזמן וזה המסר: ערנות כל הזמן. המאבק על ארץ ישראל ועל מדינת ישראל לא נגמר ולא יגמר בטווח הנראה לעין. אסור לשום גורם משמאל או מימין בקשת הפוליטית להשלות את האוכלוסייה בישראל שזה מחר בבוקר ומעבר לפינה. זה לא מעבר לפינה, המאבק עוד ארוך. בימים כאלה אני לא שולל גזר דין מוות למחבלים מרצחים, שרוצחים בדם קר בצורה הזאת".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו