כשמוזמני פורום סבן שרו ״מזמור לדוד״

ח"כ אלעזר שטרן, גבי אשכנזי, ובכירים נוספים ביקרו במוזיאון התנ״ך החדש שנפתח לפני מספר שבועות בוושינגטון.

רעות הדר , ט"ו בכסלו תשע"ח

במוזיאון התנ"ך
במוזיאון התנ"ך
צילום: דוברות

בימים האחרונים מתקיים בוושינגטון ‘פורום סבן’ הכולל מפגש יוצא דופן בין פוליטיקאים, אנשי תקשורת ואנשי עסקים יהודיים מהארץ ומארה״ב לבין בכירים אמריקנים.

בשולי הפורום נערך ביום שישי האחרון ביקור במוזיאון התנ״ך החדש שנפתח לפני מספר שבועות בוושינגטון.

במקום נצפו כמה מנכבדי המוזמנים כשהם מתווכחים ביניהם על מוצגים שונים ושרים יחד את לחנו של ר’ בנציון שנקר ז״ל לפרק ״מזמור לדוד״ מתהילים.

על הקבוצה שביקרה במוזיאון התנ״ך נמנו, בין היתר, הרמטכ״ל לשעבר רא״ל (במיל) גבי אשכנזי, ח״כ אלעזר שטרן (יש עתיד), יו״ר תנובה לשעבר איש העסקים מאיר שמיר, איש העסקים דוד הגר ועוד.

הקבוצה הופתעה להיתקל באחד מהמוצגים בהקלטה של לחנו של ר’ בנציון שנקר ז״ל והצטרפה, כאמור, באופן ספונטני לשיר המוקלט. אל מול מוצג אחר, תצלום מיוחד של העיר העתיקה בירושלים התפתח בין הנוכחים ויכוח סוער סביב זיקתם של המקומות הקדושים.

המוזיאון שנפתח לאחרונה בוושינגטון ניצב על השדרה המרכזית של העיר, המכונה ה״מול״, והושקע בו סכום שיא של כחצי מיליארד דולרים.

המוצגים במוזיאון כוללים את אוסף משפחת גרין, הכולל 40,000 פריטים נדירים ומיוחדים מתקופת התנ״ך, לצד תצוגה מיוחדת של רשות העתיקות של ישראל, אשר נחשבת לתצוגה הגדולה ביותר מסוגה מחוץ לגבולות מדינת ישראל.