ייבדק המסגד הלא חוקי ליד קבר בגין

עיריית ירושלים תשלח גורמי פיקוח לבחינת עבודות בלתי חוקיות להרחבת מסגד המוקם ליד קברו של מנחם בגין בהר הזיתים.

שמעון כהן , ט"ז בכסלו תשע"ח

גדר הביטחון בהר הזיתים
גדר הביטחון בהר הזיתים
צילום: יח"צ

בעקבות דרישותיו של חבר מועצת עיריית ירושלים, אריה קינג, תשלח העירייה צוות פיקוח לבחון את הפעילות הבלתי חוקית להרחבת מסגד בהר הזיתים.

על המסגד הבלתי חוקי דיווח אריה קינג לפני שנים אחדות ביומן ערוץ 7, ואולם על אף התראותיו החוזרות ונשנות ועל אף תצלומים מהשטח שהוצגו לא נשלחו צוותי פיקוח ובדיקה לבחינת הטענות ולאכיפת החוק.

המסגד המדובר מוקם בסמיכות רבה לקברו של ראש הממשלה המנוח מנחם בגין ז"ל. קינג מצידו הביע זה מכבר תרעומת על כך שגם הסמיכות הזו לקברו של בגין ולקבריהם של עוד כמה מגדולי האומה הטמונים בסמוך לא הביא את העירייה לפעול.

הבוקר (שני) דיווח העיתון 'ישראל היום' כי העירייה נענית לדרישותיו של קינג ו״מחר ייצא למקום מפקח בנייה לבדיקה אלו עבודות מבוצעות במקום. אם אכן מבוצעות עבודות בנייה או הרחבה, נאכוף את הבנייה בכל הכלים העומדים לרשותנו, לרבות בצווי הפסקת עבודה והגשת כתב אישום״, לשון תגובת העירייה.

קינג מצידו אומר: "בארבע השנים האחרונות העירייה הרסה כעשרה בתי כנסת, שנבנו שלא כחוק. יש כאן איפה ואיפה, שמפלה ערבים לטובה. לערבים כמעט ולא הורסים בנייה בלתי חוקית וגם כאן, למרות שהבנייה סמוכה לקברו של ראש ממשלת ישראל, אין אכיפה״.