"איחוד הרשויות טוב למדינת ישראל"

יו''ר היישוב עץ אפרים תומך בהקמת העיר החדשה בשומרון ומזכיר כי ראש מועצת אלקנה תמך בעצמו במהלך לפני שנבחר לתפקידו.

ערוץ 7 , ט"ז בכסלו תשע"ח

"איחוד הרשויות טוב למדינת ישראל"-ערוץ 7
עץ אפרים
צילום: גור דותן

יו''ר ועד היישוב עץ אפרים, רפי חדד, דוחה את הטענות של ראש המועצה המקומית אלקנה אסף מינצר לתוכנית להקמת עיר חדשה בשומרון.

כזכור, ועדה של משרד הפנים המליצה לאחד את הרשויות המקומיות אלקנה, עץ אפרים, שערי תקווה ואורנית. המהלך נתון כרגע להחלטתו של שר הפנים אריה דרעי.

"אנחנו בעד איחוד רשויות", אומר חדד, ''זה נושא שמדברים בו כבר שנים והוא נכון לכולם".

חדד גם דוחה את הטענה של מינצר לפיה היישוב עץ אפרים נמצא בחובות גדולים כלפי המועצה האזורית שומרון וזו, לטענת מינצר, אחת הסיבות שבגינה המועצה האזורית שומרון תומכת באיחוד הרשויות.

לדברי חדד גם מצב החינוך בעץ אפרים הוא מצויין. "צר לי שראש רשות מכהן מוציא דברים לא מדויקים בנושאי חינוך ובכלל על שכניו".

גורמים בהתיישבות גם מזכירים כי ראש מועצת אלקנה תמך באיחוד הרשויות לפני שנבחר לראשות המועצה. "המהלך הזה יקרה", אומר אחד הגורמים, ''כי זה מה שטוב למדינת ישראל ולעתיד ההתיישבות. אינטרסים פוליטיים צרים לא יוכלו לעצור את זה".

איש ההתיישבות בני קצובר, ממקימי גוש אמונים, ברך אתמול על היוזמה להקים עיר חדשה בשומרון באמצעות איחוד היישובים.

"החלום שלנו כשבאנו לבנות את השומרון היה להקים ערים גדולות", אמר קצובר, ''שהשומרון יהפוך למרכז הארץ באופן אמיתי כפי שהוא היום גיאוגרפית. אט אט אנחנו רואים היום את הדבר הזה קורה. זה רגע מכונן ומרגש''.

קצובר התייחס גם לטענות המתנגדים למהלך. ''לצערי יש עניין של התבדלות. יש ביו"ש ישובים קטנים שרוצים להישאר קטנים וכך קורה. לעומת זאת הישובים שרצו לגדול גדלו והם אלו שבסופו של יום יחזקו את ההתיישבות''.

לדבריו הקמת העיר החדשה במערב השומרון ''תאפשר פיתוח של אדמות שלא נוצלו עד היום בגלל וויכוחים פנימיים שהיו קיימים אפילו בתקופה שאני הייתי ראש מועצה. המהלך הזה יאפשר לבנות את האיזור בתנופה אדירה עם פיתוח שלא ראינו".