תוקפת. זנדברג
תוקפת. זנדברג פלאש 90

ח״כ תמר זנדברג קטעה היום (שני) דיון על מיסוי מוצרי טבק לגלגול, שאמור היה להתקיים בוועדת הסמים של הכנסת.

זנדברג זעמה על הודעתו של מנכ"ל משרד האוצר כ-10 דקות לפני פתיחת הדיון כי בניגוד להתחייבויותיו יימנע מלשלוח את נציגיו לתת דיון וחשבון על סירובו של השר להשוות את המיסוי על מוצרי הטבק השונים.

"נראה כי מדיניות שר האוצר היא להימנע מלתת דין וחשבון לציבור בכל נושא שלא נוח לו להתעסק בו. מדובר בביזוי הכנסת, ובפגיעה מהותית בעבודה שלנו." אמרה יו"ר הוועדה.

"השר כחלון לא מסוגל להתמודד עם הביקורת הציבורית והמקצועית על סירובו להשוות את המיסוי על מוצרי הטבק השונים, ובוחר שוב לברוח מאחריות לבריאות הישראלים. אם מדיניות שר האוצר היא לא להעלות מסים גם כשמדובר בחיי אדם, שיבוא לוועדה ויציג את עמדתו ויעמוד לביקורת ציבורית", הוסיפה.

זנדברג הודיעה כי לאור הפגיעה המהותית והחוזרת ביחסי הממשלה והכנסת, תפנה לשר האוצר, למזכירות הממשלה וליו"ר הכנסת, ותדרוש להבהיר לאוצר כי התנהלותם חסרת תקדים ובלתי מתקבלת.

"הממשלה כבר כך משתלטת על החקיקה באמצעות וועדת השרים והמינימום זה לבוא ולתת תשובות לחברי הכנסת. מדובר בביזוי הכנסת ויו"ר הוועדה וצריך להתלונן על זה במזכירות הממשלה ובנשיאות הכנסת", אמר יוזם הדיון, ח"כ יהודה גליק.

"שידע הציבור שממשלת ישראל מזלזלת בציבור ובכנסת וזה המשך להצעת חוק שאתמול נפלה בוועדת השרים כי 'רוצים לחכות שליצמן יחזור כי שיקבל את הקרדיט על החוק'", הוסיף גליק.

לדבריו, "ברגע זה ישנם מאות אלפי אנשים שימצאו את מותם בגלל הנושא הזה. 8000 איש מתים מדי שנה מנזקי העישון והממשלה מצפצפת על נושא שמהותו הוא חיי אדם".