"יהודים לא יירדפו בארצם"

יו"ר סיעת ש"ס נערך לכנס הראשון של שדולת הר הזיתים שבראשותו: גיבשנו קואליציית ענק בכנסת ושיתוף פעולה מקיף למען חיזוק האחיזה בהר.

שמעון כהן - ערוץ 7 , ט"ז בכסלו תשע"ח

בן צור בביקור בהר הזיתים
בן צור בביקור בהר הזיתים
צילום: לשכת ח"כ בן צור

בכנסת יתקיים מחר (שלישי) במעמד ראש הממשלה ויו"ר הכנסת הכנס הראשון של השדולה למען הר הזיתים בראשותו של יו"ר סיעת ש"ס, חבר הכנסת הרב יואב בן צור, עמו שוחחנו על השדולה, מטרותיה והישגיה עד כה.

חבר הכנסת בן צור מציין את שיתוף פעולה הנרחב שהצליח לגבש תחת כנפיה של השדולה המונה 65 חברי כנסת כמעט מכל סיעות הבית, החל ממרץ ועד הבית היהודי כאשר רק לרשימה המשותפת אין נציגות בשדולה זו.

"המטרה היא לתקן את העוולה שלמרות הריבונות הישראלית בירושלים כמעט ולא ניתן היה להגיע בגלל פרעות הערבים. יהודים לא יירדפו בארצם. דרושה מדיניות של יד קשה מול הטרור. אנחנו מקדשים את החיים ושומרים על כבוד הקבורים".

בן צור מציין בדבריו את שיתוף הפעולה המשמעותי בין המשטרה והגופים הרלוונטיים השונים על מנת להוריד את מפלס האלימות בהר כמעט לאפס. "מכמה עשרות אירועים ביום הגענו לאירוע אחד בחודש, כמעט אין חילול קברים. לשם כך קיים שיתוף פעולה עם השר דרעי, יו"ר הכנסת, שר השיכון יואב גלנט, צה"ל השב"כ והמשטרה, שר הדתות, השר לביטחון פנים ומועצת בתי העלמין בראשותו של הרב הורביץ. כשיש מטרה משותפת משיגים אותה".

"הועד בשיתוף מועצת בתי העלמין חושב שצריך להנגיש את המקום שבו קבורים גדולי תורה וגדולי האומה. חייבים להביא את המודעות הזו לתלמידי בתי הספר, ולשם כך יוקם מרכז מבקרים גדול. במקביל אנחנו פועלים לשפץ שבילים וגישות, נפרשה רשת מצלמות, יש תאורה והוקמה תחנת משטרה במקום. הדברים הללו הם זכות עבורנו".

על פעילות התרבות שהוא מאמין שתתקיים בהר וכבר החלה בתקופה האחרונה, הוא מספר: "תלמידים יגיעו לקברים מסוימים ויתוודעו לפועלו של כל אחד, מה עשה למען העם ולמען התורה. מדובר במשהו שיוכל להועיל להשכלה הכלית והכרת העם לגווניו. קיימות בהר גם פעולות תרבות כמו ערבי חזנות בנקודה המשקיפה על הר הבית. אלו אירועים שממצבים את מעמדו של ההר בתודעה ההיסטורית בישראל".

על גיוסם של חברי הכנסת לשדולה הוא מספר כיצד כמעט כל חבר כנסת שהתבקש להצטרף ציין שגם לו קשר אישי וקרוב משפחה משמעותי טמון בין חלקות ההר.

באירוע הכנס הראשון של השדולה "נציג הצהרת כוונות ונפרט את מה שנרצה שיקרה בהר בעתיד. נבקש את שיתוף הפעולה של כל הגורמים שכבר עובדים יחד".

לקראת תום הדברים התבקש חבר הכנסת בן צור להתייחס, כיו"ר סיעה משמעותית בקואליציה, למצבה של הקואליציה לנוכח חקירות נתניהו וביטן ולנוכח החקיקה השנויה במחלוקת. "הקואליציה עברה מצבים מאוד קשים ושרדה אותם. אין לי ספק שגם את המשבר הזה, שהוא אישי ולא קואליציוני, היא תעבור. זו קואליציה חזקה שאף אחד בה לא רוצה בחירות".