"אתם דוגמא לנחישות ועקשנות"

סיעת הבית היהודי נפגשה עם חיילים בעלי מוגבלויות המתנדבים בחיל האוויר. "נקצר את הביורוקרטיה".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט"ז בכסלו תשע"ח

חברי סיעת הבית היהודי, בהובלת סגן שר הביטחון אלי בן דהן, נפגשו היום (שני) עם חיילי צה"ל בעלי מוגבלויות אשר מתנדבים בחיל האוויר דרך תכנית 'גדולים במדים' של עמותת "יד לילד המיוחד".

המפגש התקיים לציון היום הבינלאומי לזכויות אנשים בעלי מוגבלות ונטלו בו חלק שר החינוך נפתלי בנט, סגן שר הביטחון אלי בן דהן, יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם-רפאלי ושר החקלאות אורי אריאל.

החיילים שהגיעו לפגישה ושיתפו את חברי הסיעה בסיפורם האישי הם גל סוסן (25), יהונתן גיל (21) ואורי שירזי (23). שלושתם מתנדבים בצה"ל בחיל האוויר במגוון תפקידים.

"הצבא לא רצה לקבל אותי בהתחלה" מספר יהונתן גיל שהתגייס בסוף 2016 לחיל האוויר וכיום משרת בבסיס פלמחים, "אבל אני לא אוהב לשמוע לא. זה לא מובן מאליו שהתעקשתי להתגייס, אבל עשיתי את זה. וזה הרבה בזכות בת הזוג שלי, עמית שגם היא התנדבה לחיל האויר. אני אשמח אם אפשר לזרז את הביורוקרטיה, רק אחרי שעברתי את הכל אני אומר תודה רבה".

יו"ר מפלגת הבית היהודי ושר החינוך נפתלי בנט אמר לחיילים, "הרבה פעמים יש לכם חסמים מאתגרים יותר משל אחרים ואתם דוגמא לנחישות, עקשנות ועבודה קשה. אנחנו אוהבים אתכם אנחנו גאים בכם ובשם ממשלת ישראל אנחנו גם מודים לכם על התרומה החשובה לצה"ל ולמדינה."

סגן שר הביטחון אלי בן דהן הוסיף, "בעוד מספר ימים אפגש עם ראש אכ"א ואבקש ממנו לקצר את ההליכים לגיוס מתנדבים. אני רואה בהתנדבות לצה"ל ערך חשוב שעלינו לנקוט בכל דרך לסייע כדי שיקרה. אני רוצה שתדעו שאשמח מאוד שאתם משרתים וגם החיילים שמשרתים אתכם לומדים מכם המון ושמחים מאוד לשרת לצדכם".

יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם-רפאלי אמרה כי "בתקופה בה נרשמת ירידה חדה במוטיבציה לשירות קרבי, ישנם אלו "הנלחמים" במערכת כדי להתנדב לשרות בצה"ל. המוגבלות איננה מכשול עבור מי שמאמין בעצמו ורוצה לתרום למדינה. לרבים בחברה הישראלית יש מה ללמוד מכם. כשאתם משרתים בצה"ל כולם מרוויחים - צה"ל, המשרתים והחברה הישראלית"

שר החקלאות אורי אריאל פנה אל החיילים. "אני גאה בכם, בכל אחד ואחת מכם, על רצונכם ומסירותכם לשרת את המדינה, זו דוגמא ומופת להתגברות על קשיים למען הכלל ואני סמוך ובטוח שתרומתכם הרבה מחזקת את שורות צה״ל", אמר.

מנהל תכנית 'גדולים במדים', טיראן עטיה סיכם, "היתה פגישה מרגשת בין גדולים במדים תוכנית המשלבת אנשים עם מוגבלות לראשי סיעת הבית היהודי, חוזק השרשרת כחוזק החוליה החלשה, אנו מסייעים לחיזוק זה".