רב"ט יובל גרינברג
רב"ט יובל גרינברג צילום: דובר צה"ל

רב"ט יובל גרינברג, לוחם בפלוגה ג' בגדוד ארז של חיל המשטרה, סיכל הבוקר (שני) פיגוע דקירה.

במהלך משמרת בוקר שגרתית במעבר רחל, המאוייש על ידי חיילי גדוד ארז מהמשטרה הצבאית לצד כוחות ביטחון נוספים, הבחין יובל בערבייה, אשר העבירה את תיקה במכשיר המשקף והבחין בסכין שהוסלקה בין חפציה.

"כאשר ראיתי את הסכין בשיקוף פעלתי על פי הנהלים שהוגדרו לי ודיווחתי על כך במיידית. החשודה נלקחה להמשך חקירת כוחות הביטחון", מספר יובל.

בחקירה התברר, כי מדובר במחבלת כבת 40, אשר הודתה כי כוונתה היתה לבצע פיגוע דקירה המכוון כלפי חייל צה"ל או אזרח, מתוך מניע לאומני.

"להיות לוחם מעברים זה תפקיד לא פשוט ומאתגר. אנו עומדים על המשמר ובודקים את רוב האזרחים והרכבים שעוברים בהם. כאשר אנו מסכלים פיגוע, הדבר מחדד את חשיבות התפקיד שלנו כלוחמי מעברים", אומר גרינברג.

יובל בן ה- 20 מתגורר במודיעין. הוא התגייס למסלול לוחמי מעברים ובסיום הכשרה הוצב בגדוד "ארז", האמון על הבידוק הביטחוני במעברי עוטף ירושלים לצד כוחות ביטחון נוספים. "התפקיד משמעותי וחשוב, אני מרוצה שהגעתי אליו, סיכלתי היום פיגוע, אני מרגיש שתרמתי לביטחון המדינה".

רב סרן דור טוויג, מפקד פלוגה ג', מספר בגאווה כי ״מתחילת השנה הפלוגה סיכלה מספר ניסיונות פיגועים באמצעות ערנות ומקצועיות הלוחמים. מדי יום אנו מסכלים אירועי הברחת אמל"ח וכניסת שוהים בלתי מורשים, זאת לצד הצורך לשמר מרקם חיים תקין לאוכלוסיה במרחב, לצד צורכי הביטחון המחייבים".

"במעברים הרבים שלאורך קו התפר, ניצבים חיילי גדודי המעברים של המשטרה הצבאית, המבצעים בידוק ביטחוני לאורך כל ימות השנה. החיילים מסכלים בעשייתם אירועי טרור, החדרות אמל"ח ומונעים כניסת בלתי מורשים לשטח מדינת ישראל ובכך שומרים על בטחון תושבי מדינת ישראל ומהווים הלכה למעשה מגן אנושי לתושבים, לצד כוחות ביטחון נוספים", הוסיף טוויג.