טדי - האצטדיון המקורה הגדול בארץ

עיריית ירושלים הודיעה כי אצטדיונה הביתי של בית"ר ירושלים ישופץ פעם נוספת במטרה להפוך להיות אצטדיון הכדורגל המקורה הגדול ביותר

נרי וייס - ערוץ 7 , ט"ז בכסלו תשע"ח

טדי - האצטדיון המקורה הגדול בארץ-ערוץ 7
הדמיה להשלמת הקירוי בטדי
צילום: מור דגן

עם שלושה ניצחונות ושלוש תוצאות תיקו בשישה משחקים ביתיים, אצטדיונה הביתי של בית"ר ירושלים, אצטדיון טדי, הופך להיות שוב מבצר וכוח לא מבוטל עבור האוהדים הירושלמים וקבוצתם האהודה.

אחרי שהביאה במשחק הבית האחרון, מול הפועל באר שבע במסגרת המחזור ה-11 בליגת העל שבכדורגל לא פחות מ-22,000 צופים, גם בעיריית ירושלים מבינים את הפוטניצאל הטמון בקבוצה הבית"רית שמעולם לא ירדה מהטופ של הכדורגל הישראלי.

היום (שני), הודיעה עיריית ירושלים כי האצטדיון הביתי של הבית"רים, שנמצא בבעלותם ובאחריותם, יעבור מקצה שיפורים נוסף במהלך החודשים הקרובים, כשבמרכזו - קירוי כל היציעים כולם.

המטרה של העירייה והעומד בראשה, ניר ברקת היא להפוך את האצטדיון שבבירה לאצטדיון הכדורגל המקורה הגדול ביותר בישראל כשזה יכלול לא פחות מ-32,000 מקומות, מה שיגרום לו להפוך לאצטדיון היחידי בישראל יחד עם אצטדיון סמי עופר שיוכל יהיה לארח משחקים בעלי מספר רב של אוהדים, וביניהם גם משחקים בינלאומיים, כיאה לאצטדיון הנמצא בבירה הישראלית.

יש לציין כי כבר עתה התקיימו לא מעט משחקים בינלאומיים ושל הנבחרת הישראלית באצטדיון הכדורגל שבבירה, אך עם שיפוצו שכבר החל ב-2013, אז הוקם היציע הדרומי ושודרגה מערכת התאורה, הותקנו מסכים, הוחלפו מרבית המושבים ביציעים והוקמו אולמות תקשורת שונים, יאפשר זה לכלל האוהדים ליהנות מקירוי הגג והימנעות מגשם ורוחות.

בנוסף להשלמת הקירוי ישודרגו גם חדרי ההלבשה באצטדיון שבבירה, כשהעבודות צפויות להימשך כשישה חודשים ולהתבצע בהשקעה של 11 מיליון שקל.

לאחר הרחבת טדי יתקיימו בו משחקים בינלאומיים, משחקי נבחרת ישראל, גמר אליפות אירופה עד גיל 21, וגמר גביע המדינה שיתקיים השנה בירושלים.

"החזון שהצבנו הפך למציאות", אמר ראש העיר ניר ברקת. "קרית הספורט הבינלאומית שהקמנו בירושלים מעמידה את בירת ישראל על מפת הספורט הבינלאומי ומביאה לירושלים תחרויות ומשחקים לאומיים ובינלאומיים המביאים לצמיחה כלכלית, תיירותית ותרבותית לתושבי העיר ולמדינה כולה. אנו גאים לארח את משחקי הנבחרת ומשחקים בינלאומית ושמחים להפוך את אצטדיון טדי לאצטדיון הלאומי של ישראל".

מנכ"ל חברת אריאל, ציון תורג'מן אמר, כי "ההשקעה האדירה באצטדיון טדי ובהיכל הפיס ארנה מוכיחה את עצמה בעשרות אירועים ומשחקים המתקיים בהם לאורך השנה. אנו נמשיך להשקיע ולשדרג את המתקנים כדי להביא לירושלים את האירועים והמשחקים הכי גדולים".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il