מושל פלורידה עם הסטרטאפ הזוכה
מושל פלורידה עם הסטרטאפ הזוכה צילום: יוסי זליגר

הקהילה היהודית בפלורידה הקימה לפני כשנה וחצי את פיב"א, גוף הפועל למען הסטארט אפ הישראלי וקידומו בשוק האמריקני.

בעקבות הצלחת הפרוייקט הגיע לישראל מושל פלורידה, ריק סקוט, כדי לגייס חברות נוספות ולהעניק שי מיוחד לחברת stemrad שבלטה מעל כולם ושחליפת המגן שיצרה נגד קרינת רדיו אקטיבית תשמש מעתה את האסטרונאוטים של נאס"א.

המושל ניצל את האירוע כדי להכריז כי הוא "תומך בהעברת השגרירות לירושלים".

"יש קשר עמוק בין פלורידה והקהילה היהודית לישראל. שמח שמצאנו את הפלטפורמה הכלכלית כדי לסייע לישראל בערוץ נוסף", אמר סקוט.

הוא ציין עוד כי "המון אנשי עסקים תומכים כפרטים בעסקים שמגיעים מישראל, יש צמיחה טכנולוגית גדולה בפלורידה וזו בהחלט הזדמנות לחברות הישראליות. ידוע שבפלורידה יש תעשיית חלל ענפה ואני מנצל את הבמה לקרוא לחברות ישראליות הנוגעות בחלל להגיע ולהקים שלוחות אצלנו".

בקהילה היהודית בטמפה שבפלורידה ביקשו למצוא דרכים להגברת הקשר עם ישראל ולשינוי התדמית השלילית ולכן לפני כשנה וחצי החליטו על הקמת גוף שמטרתו להביא לחשיפה של חברות סטארט אפ ישראליות לשוק האמריקאי וכל זאת בליווי צמוד שנמשך כשנה מצד אנשי פיב"א והקהילה היהודית.

מטרת הארגון היא לייצר חיבורים אסטרטגים בין חברות מקומיות לחברות הישראליות ולהביא לפתיחת שלוחות של אותן חברות ישראליות בטמפה, כדי לתמוך בפעילות העסקית בשוק האמריקאי.

במהלך התוכנית החברות זכו להיכרות עם אנשי ממשל מקומיים, חברות רלוונטיות לתחום ומשקיעים.

בנוסף החברות ישבו לעבודה אינטנסיבית על ניתוח קהל יעד, הבנת תהליך המכירה בארה״ב ועזרה במציאת לקוחות ראשונים ובניהול המו״מ עד לסגירת חוזים.

8 החברות המשתתפות בתוכנית אף יקבלו משרד מקומי לטובת כל חברה שימוקם במרכז הקהילתי היהודי, מתוך ההבנה כי תמיכה מצד הקהילה וחיי חברה, יסייעו משמעותית להצלחת החברה ונציגיה בארה"ב בעיקר בטמפה המבקשת להפוך לבירה טכנולוגית.

רקפת בכור, דירקטורית השיווק של פיב"א מספרת, "ההערכה המקצועית שאנחנו מעניקים לכל אחת מהחברות במסגרת הליווי נאמדת בכ-100,000$. הפרויקט זכה לתמיכה פיננסית מממשלת פלורידה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו