קטאר תאבד את אירוח מונדיאל 2022?

ניתוק הקשרים הדיפלומטיים, החרם הכלכלי והעובדה כי היא מהווה קרקע פוריה לארגוני הטרור, עלולים לשלול מקטאר את אירוח המונדיאל

נרי וייס - ערוץ 7 , ט"ז בכסלו תשע"ח

קטאר תאבד את אירוח מונדיאל 2022?-ערוץ 7
קונגרס פיפ"א
צילום: רויטרס

קיומו של מונדיאל 2022 בקטאר בסכנה מוחשית. מדיווח בכלי תקשורת ברחבי העולם עולה כי בארגון הכדורגל העולמי, פיפ"א, העמלים בימים אלו על ההכנות האחרונות לקראת מונדיאל 2018 שיתקיים בקיץ ברוסיה, עשויים לשלול מקטאר את אירוח טורניר המונדיאל הבא, מונדיאל 2022.

בחודש מאי הקרוב, אמורה הייתה להודיע פיפ"א על זהות המדינה שתארח את מונדיאל 2026, כשהמועמדות העיקריות לזכיה באירוח משותף היו מקסיקו, קנדה וארצות הברית.

העובדה כי במדינה הערבית, שעל פי החשד זכתה באירוח מונדיאל 2022 לאחר ששיחדה לכאורה מספר אנשים בארגון הכדורגל העולמי, שורר חום כבד בימי הקיץ אז מתקיימים משחקי המונדיאל ברבות השנים, גרם לראשי הכדורגל העולמי לא מעט כאבי ראש כשנשקל אם להזיז את קיום משחקי המונדיאל שם באופן חד פעמי לימי החורף או להתקין אמצעי מיזוג אוויר באצטדיונים השונים. כעת מצטרפים עוד לא מעט כאבי ראש לראשי ארגון הכדורגל העולמי, פיפ"א.

לאחר ניתוק הקשרים הדיפלומטיים עם המדינה הערבית, בעיקר בהתערבותו הישירה של נשיא ארצות הברית דולנד טראמפ, גם הצרות הכלכליות במדינה הערבית שנובעות מניתוק הקשרים איתם וכן היותה של המדינה קרקע פוריה לארגוני הטרור הרבים, מדאע"ש, דרך אל קאעידה, ג’בהת אל נוסרה וחיזבאללה, גורמות לפיפ"א לשקול לשלול מקטאר את אירוח טורניר הכדורגל הגדול בעולם.

מי שעשויות ליהנות משלילת אירוח המונדיאל של קטאר אלו מקסיקו, ארצות הברית וקנדה, כשגם מרוקו, מי שמתמודדת יחד עם המדינות הללו על אירוח מונדיאל 2026 עשויה לקצור את הפירות אם וכאשר יוחלט בפיפ"א אכן על הצעד ההיסטורי הזה.

ההחלטה הסופית של פיפ"א בעניין תתקבל לקראת סוף חודש ינואר הקרוב או תחילת חודש פברואר.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il