"חרדים כן מתגייסים - התקשורת משקרת"

הראשון לציון הרב יצחק יוסף יוצא נגד הפרסומים על ירידה במספר החרדים המתגייסים.

ערוץ 7 , ט"ז בכסלו תשע"ח

הרב יצחק יוסף, הערב
הרב יצחק יוסף, הערב
צילום: שלומי כהן

מאות התכנסו הערב (שני) לקראת השקת השדולה להגנת הר הזיתים.

השדולה בכנסת תוקם בראשותו של יו"ר סיעת ש"ס, ח"כ יואב בן צור וחברים בה אנשי עסקים יהודים מארה"ב והעולם.

לקראת ההשקה מחר, התקיים מפגש בין הרבנים הראשיים לישראל, הראשל"צ הרב יצחק יוסף והרב דוד לאו עם חברי הועד מחו"ל.

הרב יוסף סיפר, "לאחרונה חזרתי ממקסיקו, הייתי בבי"ס לא דתי, בנים-בנות מעורב. רבנים פנו אלי ואמרו שאם אלך לכנס זה שם כאילו אני מכיר בהם. זה יצר תסיסה בקרבם אבל מתפקידי כרב ראשי החלטתי ללכת ולחזק אותם. ראיתי כמה זה היה חשוב עבור 700 התלמידים שרובם לא דתיים ומהם גם רפורמיים".

הרב יוסף התייחס לשאלת גיוס חרדים. "נשאלתי שם: 'יש צבא בא"י ששומר על המדינה - מדוע החרדים לא הולכים לצבא?' קודם אמרתי שהמונח חרדים אינו נכון. חרדים כן מתגייסים - יש בני ישיבות שאינם משרתים. לדוגמא, אחי הגדול שהוא חרדי, היה 8 שנים הרב הראשי של חיל האויר. מה שאומרים בתקשורת שהחרדים לא מתגייסים - זה שקר וכזב".

בעניין ההשחתה והביזוי בהר הזיתים אמר הרב יוסף, "הר הזיתים קרוב להר הבית. לפי המסורת ראשית הגאולה בתחיית המתים והראשונים לזכות לכך יהיו שוכני הר הזיתים. חכמינו גדולי התורה קבורים שם ויש חשיבות לשמור על המקום. אני מקווה שתעבדו בשיתוף פעולה עם כל החברות קדישא. פעילותכם מבורכת".

הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו אמר, "היה לי עימות עם אחד מאנשי הרוח כאן במדינת ישראל. הוא טען כשאשר קצין לוקח את חייליו לירושלים- הוא מושחת, כי הוא מאלץ אותם בכוחו לבוא לירושלים. אמרתי לו שהמצב שלנו עצוב. 70 אחוז מבני הנוער עד גיל 18 לא היו מימיהם בירושלים. כבר לא מדבר על הכותל המערבי. גם לא יד ושם או הכנסת. הצבא בא לתקן זאת".

הרב לאו הוסיף, "עניתי לו שמפקד טוב לא מלמד איך יורים אלא גם למה יורים. אם לא למען התורה- בשביל מה? הברית בין הארץ והתורה ידועים ואם לא יכירו את השורשים לא ידעו עבור מה הם נלחמים".

בעניין השחטת וביזוי בתי הקברות בהר הזיתים אמר הרב הראשי, "אתם אחינו מעבר לים המסייעים לשמור על שלמות הקברים וקדושתם. לשמור מפני פגיעה. חובתנו לעתיד ללמד על העבר. עלינו לשמר את עברנו ואתם עוזרים לנו לשמור עליו ולחזק את המודעות אליו.

״פעילותכם ברוכה והמשיכו בכך. אני מתפלל שיקיצו שוכני עפר ושיכירו כולם בחשיבות לימוד התורה בעם היהודי ושמתוך העבר הגדול יקום לנו עתיד גדול ואור גדול שיפציע מהר הזיתים".