ניתן היתר ל"פינוי בינוי" הראשון בי-ם

15 שנה לאחר שהחל תכנון פרויקט ''רובע 1'' בירושלים ולאחר תלאות ועיכובים רבים ניתן ההיתר לפרויקט הפינוי-בינוי הראשון בבירה.

ערוץ 7 , י"ז בכסלו תשע"ח

ניתן היתר ל"פינוי בינוי" הראשון בי-ם-ערוץ 7
ההתחדשות העירונית נמצאת בתנופה אדירה
צילום: האדריכל בועז ביטמן

בימים האחרונים נחתם היתר בנייה ראשון לפרויקט פינוי–בינוי בירושלים.

הפרויקט יוקם על שטח של כ-10 דונם ונמצא בשכונת קריית משה, בין הרחובות שדרות הרצל לרחובות קריית משה וחיים פיק.

הפרויקט כולל שני מגדלים בני 25 קומות כל אחד ובהם 260 יחידות דיור חדשות שעתידות להיבנות במקום 15 בניינים קיימים שייהרסו.

מדובר במיקום אסטרטגי על ציריה המרכזיים של ירושלים, סמוך לרכבת הקלה, הרכבת המהירה לת"א, קרית הממשלה ושדרת המלונות.

היתר הבנייה ניתן בשלב הראשון להקמת המגדל הראשון מבין השניים ובו 130 יחידות דיור חדשות הכולל עבודות פיתוח של תשתיות. בשלב השני יתווספו לפרויקט עוד 130 יחידות דיור. התכנית כוללת גם פיתוח פארק רובעי, גני שעשועים, מבני ציבור והסדרת תנועה וחנייה ברחובות הסמוכים.

לצד החתימה על היתר הבניה צוינה אבן דרך חשובה נוספת כאשר נסגר הליווי הבנקאי לפרוייקט על ידי בנק הפועלים. עורכי הדין המלווים את הפרוייקט הם ממשרדו של יגאל ארנון ושות'.

הלל יעקובזון מחברת יסודות צור סלדט אמר כי "בשעה טובה הגענו לרגע המיוחל, לאחר מסע מייגע של שנים רבות מלאות בירוקרטיות ועיכובים שנבעו בין השאר מהיטל ההשבחה, הסכם הפיתוח עם העירייה, הסכם הפיתוח עם מחלקת כלכלה אורבנית, דייר סרבן ועוד.

''אנו מתרגשים להגיע לרגע ולהיות פרויקט הפינוי בינוי הראשון בבירה. בעלי הדירות שבמתחם כולם כבר עזבו וכעת מתגוררים שם בשכירות רק סטודנטים וזוגות צעירים המודעים לפינוי המיידי, אנו צופים שכבר בשבועות הקרובים יתפנה המתחם מדייריו ונוכל להתחיל בפינוי המבנים הישנים יחד עם בניית המגדל הראשון של הפרוייקט'', הוסיף יעקובזון.

דורון נויוירט, מנכ"ל חברת מוריה, מסר "אנו מברכים על החתימה של היתר הבנייה לפרויקט מתחם המקשר ורואים בכך צעד חשוב בקידומו של הפרויקט כולו. המודל של מנהלת התחדשות עירונית העובדת בשיתוף פעולה צמוד עם היזמים והתושבים מוכיח את עצמו במימוש הפרויקט הראשון בעיר.

''בעידודו ובדחיפתו הרבה של ראש העיר ניר ברקת, תחום ההתחדשות העירונית בירושלים נמצא בתנופה אדירה וחברת מוריה שמחה להיות חלק חשוב בתהליך זה", הוסיף נויוירט.