רון יצחק קוקיא
רון יצחק קוקיא צילום: באדיבות המשפחה

לבנה קוקיא, אמו של חייל צה''ל רון יצחק קוקיא הי"ד שנרצח ביום חמישי בפיגוע דקירה בערד, סיפרה הבוקר (שלישי) לגלי צה''ל על השתלשלות האירועים בימים האחרונים.

על תפיסת המחבלים הרוצחים אמרה האם השכולה, "סיפרו לנו שמצאו את הנשק ומסרו לנו שתפסו את הרוצח או את השניים שישתפו פעולה זה היה חשוב מאוד מבחינתנו שימצו את הדין עמם".

היא שיחזרה את השעות האחרונות בחייו של רון הי"ד. "רון הקדים להסעה שלו וראיתי שהוא לא מתקשר. שלחתי לו סמס שיודיע לי איפה הוא - והוא לא ענה.

"התקשרתי עוד עם ועוד פעם ועוד פעם והוא לא ענה. פתחתי את הטלוויזיה וראיתי שחייל נדקר בערד. לקחנו את האוטו ונסענו לסורוקה, ושם כבר מרחוק ראיתי שלושה קצינים שחיכו לנו. אמרתי לבעלי 'זה תורנו' והבנתי שהילד הלך", סיפרה.

בועז קוקיא, אביו של רון הי"ד, תיאר כי "רון היה בן הזקונים שלנו בהפרש של שבע שנים מהאחות שלפניו. היה ילד שקט ומופנם, ילד טוב וחברותי".

"ילד קסום וכובש לבבות" אמו של רון יצחק קוקיא ז"ל סופדת

כאמור, לוחמי שב"כ וימ"מ תפסו בליל שישי את שני המחבלים שרצחו יממה קודם לכן את רון יצחק קוקיא הי"ד, בפיגוע דקירה בעיר ערד.

במהלך החקירה קשר עצמו אחד החשודים לביצוע הרצח ואף הוביל את חוקרי השב"כ למקום בו הוסתר נשקו של החייל. חקירת המחבלים נמשכת. על זהות החשודים ועל יתר פרטי החקירה, קיים צו איסור פרסום.

נזכיר כי החייל נמצא כשהוא מוטל בתחנת אוטובוס מול מרכז קניות ברחוב הקנאים בערד בעוד המחבלים נמלטו מהזירה, ונתפסו כאמור לאחר יממה.

שלשום הובא קוקיא הי"ד למנוחות בבית העלמין הצבאי קרית שאול. מאות בני משפחה, חברים וחבריו של רון ליחידה ליוו אותו בדרכו האחרונה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו