אלפי מוצרים מיו"ש והגולן בדרכם לחו"ל

בסופו של תהליך האריזה נשלחות החבילות ל-30 מדינות, ביניהן מדינות צפון אמריקה, גרמניה, שוויץ, הולנד, אנגליה, צרפת ונורבגיה.

ערוץ 7 , י"ז בכסלו תשע"ח

אריזת המוצרים
אריזת המוצרים
צילום: נריה רובין

ליקר תמרים מהגולן, סבון תמרים מאיתמר ועוגיות תמרים מגוש עציון: אלפי תומכי ישראל ברחבי העולם יקבלו בשבועות הקרובים חבילות מוצרים מיו"ש ומרמת הגולן.

השבוע נערכו יומיים של אריזת מוצרים מיצרנים ביו"ש לתוך חבילות שיישלחו לאלפי תומכי ישראל ברחבי העולם. את האריזה והמשלוח מוביל ארגון "לב העולם", שייסד עו"ד נתי רום, ומפעיל מערך מתנדבים לשם כך.

נריה מ"לב העולם" מספר על המוצרים הייחודיים שיישלחו בעוד כמה ימים לחו"ל: "החבילות שנארזות היום מכילות מוצרים שונים ומעניינים שמיוצרים מתמרים. הראשון הוא ליקר תמרים, שמגיע מהגולן. יצרני הליקר הם זוג שעלה מאורוגוואי לפני כמה שנים והקימו עסק משפחתי קטן לייצור ליקר תמרים.

''יש להם מפעל ייצור קטן והם מתגוררים בקצרין. בלתי אפשרי לייצר כמות גדולה של ליקר כזה בפעם אחת ולכן הם מייצרים אותו בכמה נגלות ואנו משווקים את הליקר המיוחד לחו"ל'', סיפר.

"יש גם עוגיות תמרים ואגוזים וחטיף תמרים וקשיו, שמיוצרים גם הם בעסק משפחתי קטן שהלך וגדל עם השנים ולפני כשנה עברה המשפחה מהר גילה לגוש עציון וכעת המוצרים מיוצרים שם", הוסיף נריה, מתנגד בארגון לב העולם.

"ויש לנו גם סבון נוזלי של 'בשמי איתמר' - גם הוא עסק מעניין באיתמר שבשומרון שמייצר מוצרי קוסמטיקה טבעיים, ללא חומרים משמרים וללא אלומיניום", סיפר.

בין המוצרים שנכנסו לחבילה של החודש הקרוב ניתן למצוא גם שוקולד מ"הולי קקאו" מהיישוב פני חבר, תמצית שמן רימונים מכיסופים וסיכה של "לב העולם" משדרות.

בין המתנדבים נמצא זוג מבוגרים תומכי ישראל מסינגפור – שמגיעים לעיתים קרובות לסייע לארגון: "אלו זוג תומכי ואוהבי ישראל בכל נפשם, ומגיעים בכל חודש לעבוד ועם המון רצון לעזור לעם ישראל והיהודים", מספר נריה. "מידי כמה זמן יש לנו קבוצות מסינגפור שמגיעות לסיורים ביהודה ושומרון והם מארחים אותם בביתם שבמעלה אדומים. גם כאשר הם בסינגפור – הם ממשיכים לספר על הארגון, על מדינת ישראל ועל מה שקורה כאן בשטח".

בין האורזים גם קבוצה של בעלי צרכים מיוחדים שמועסקים בשכר. "הם מגיעים לכאן מידי חודש ומסייעים לנו רבות בכל התהליך, מרגע קבלת המוצרים ועד לשליחתם", מספר נריה.

בסופו של תהליך האריזה, שנמשך על פני יומיים, נשלחות החבילות לכשלושים מדינות ברחבי העולם, ביניהן מדינות צפון אמריקה, מדינות במערב אירופה – כמו גרמניה, שוויץ והולנד, אנגליה צרפת ונורבגיה ומדינות נוספות רבות.

"מידי חודש אנחנו מקבלים תגובות", מסכם נריה, "חלקם מודים על החבילה, חלקם מעוניינים לרכוש עוד ממוצר מסויים וחלקם מספרים על כמה סייע להם מוצר קוסמטי כזה או אחר. מידי חודש גדל מספר הרוכשים של החבילות ואנחנו שמחים על זה".