מצפה יריחו
מצפה יריחוצילום: ישיבה

בישיבה התיכונית שבישוב מצפה יריחו ציינו את יום ההוקרה לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה.

במסגרת האירוע וכחלק ממערך הפעילות הנרחב שאותו מובילים מנהל הפנימיה וצוות ההדרכה בישיבה התקיימה שיחה עם פצוע צה"ל יוסי גיברלטר לוחם בגדוד 931 של חטיבת הנח"ל שנפצע במבצע צוק איתן.

גיברלטר סיפר על תהליך השיקום שעבר לאחר הפציעה, הקשיים וחוסר האונים המלווים פצוע מלחמה.

בדבריו עודד את התלמידים וחיזק את לימוד התורה בעולם הישיבות, ''אתה נלחם כדי להגן על עם ישראל, אתם יושבים ולומדים תורה. זה מחזק, זה נותן כוח! אני סומך עליכם שכשתקראו לדגל תלכו עם אותה גאווה שאיתה אני הלכתי".

בראיון לאתר וואלה! סיפרו מיד לאחר פציעתו הוריו של גיברלטר כי הנס הגדול שאירע לבנם, והשאירו בחיים, היה בזכותו של רבי אלימלך מליז'נסק וספרו 'נועם אלימלך'.

"ביום חמישי בערב הוא סיפר לנו שהוא מתכונן לקראת כניסה לעזה", סיפרו ההורים. "משום מה התעקשנו לשאול אותו האם הספר 'נועם אלימלך' נמצא עליו. הוא השיב שהחליף אפוד עם חבר והוא לא מוצא אותו".

ורדה התעקשה שבנה יבטיח לה שהוא יוצא ללחימה בעזה, רק כאשר הספר נמצא בכיס האפוד שלו. בשעת לילה מאוחרת הוא התקשר לעדכן אותה שהספר נמצא, ואף שלח לה תמונה בה נראים הקסדה, האפוד, הנשק וכמובן הספר.

לאחר שהתאושש בבית החולים, אמרו הרופאים שהתרחשו נסים גדולים בסיפור של גיברלטר. "אם הכדור היה פוגע כמה סנטימטרים ימינה יותר, לא היינו רואים עוד את הבן שלנו", סיפר האב. לבני המשפחה, שמקורבים לחסידות סדיגורא ובראשם האדמו"ר, ישנה מסורת ישנה ובה החיילים נושאים על עצמם את הספר 'נועם אלימלך' כסגולה לשמירה.