התערוכה בבר אילן
התערוכה בבר אילןפייט בגינסקי

תערוכה חדשה נפתחה באוניברסיטת בר-אילן, "ילדי העולם מציירים את התנ"ך", ומוצגת בשיתוף עם עמותת 'עמק התנ"ך" ומשרד החוץ.

התערוכה מייצגת שני מפעלים: ילדי העולם מציירים את התנ"ך ועמי העולם כותבים את התנ"ך. בתערוכה מוצגים עשרות ציורים שנבחרו מתוך מאות אלפי ציורים שנשלחו על ידי ילדים מ 108 מדינות וכן ספרי תנ"ך, שנכתבו בכתב יד, בעשרות שפות. שני הפרויקטים החשובים הללו קידמו את החלטת הממשלה על הקמת בית התנ"ך בירושלים.

דן אוריין, שגריר מקדוניה בישראל שהיה בין יוזמי פרויקט כתיבת התנ"ך ע"י ילדים, נשיאים, מנהיגים, משוררים ועוד מרחבי העולם, ציין את החיבור שעושה בר-אילן בין מדע לשימור המסורת וההיסטוריה היהודית – בישראל ובתפוצות. לבר-אילן יש כבר שיתוף פעולה ייחודי עם אוניברסיטת ביטולה במקדוניה, בפרוייקט שימור בית העלמין היהודי במקום והפיכתו ל"פארק החיים". "אני מתרגש למראה התמונות בתערוכה והציורים – שציירו ילדים יהודים ולא יהודים – ולמראה התנ"ך שנכתב בשפות רבות", אמר אוריין.

התערוכה בבר אילן
התערוכה בבר אילןפייט בגינסקי

ד"ר רחל לוי-דרומר, המזכיר האקדמי, היא שהביאה את התערוכה לבר-אילן ויצרה קשר עם יוזם הפרויקט, עמוס רולניק, עמוס רולניק סיפר על רעיון התערוכה מראשיתו ועד היום. הוא סיפר כי הציורים הוצגו בלמעלה מ-60 תערוכות ברחבי העולם והוסיף כי התערוכה בבר-אילן היא התערוכה העשירה והמרשימה מכולן.

עוד סיפר רולניק על שיתוף הפעולה עם דן אוריין לפני היותו שגריר לצורך קיום תחרות ציורי ילדים את התנ"ך לקראת חגיגות היובל למדינת ישראל. בתחרות השתתפו כחצי מיליון ילדים מ 108 מדינות. הילדים הזוכים ומשפחותיהם הגיעו למסיבת עיתונאים בארץ ובעקבות זאת התבקש רולניק להמשיך בפרויקט. אז גם עלה הרעיון להוסיף לתערוכה גם כתבי יד של ילדים ומבוגרים מהעולם הכותבים את התנ"ך-כל אחד בשפתו ובכתב ידו. בשבוע הבא יגיעו יוזמי הפרויקט למוזיאון התנ"ך הגדול בעולם, בוושינגטון, כדי לבדוק את האפשרות להציג שם את התערוכה.

התערוכה תעמוד באולם הכניסה של הספרייה המרכזית עד סוף דצמבר.