'גיבורות' המגזר צעדו ב"תצוגת אופנה"

במקום דוגמניות צמרת צעדו על הבמה נשים מעוררות השראה. האירוע הוקדש לזכרה של חני ויינרוט ז"ל שהיתה אמורה להיות בין הצועדות.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , י"ז בכסלו תשע"ח

מכללת אורות ישראל בשיתוף עם עמותת בת מלך, ערכו היום לבנות המכללה ולציבור הנשים הדתיות "תצוגת אופנה" יחודית.

במסגרת האירוע, במקום דוגמניות צמרת צעדו על הבמה נשים מעוררות השראה. האירוע נערך תחת הכותרת "צועדות בגבורה - כשיופי ופנימיות נפגשים".

האירוע הוקדיש לזכרה של חני ויינרוט ז"ל אשר נלחמה במחלת הסרטן במשך 9 שנים. וינרוט אמורה היתה להיות אחת הצועדות ולהציג את התמודדותה יוצאת הדופן עם המחלה.

"הייתי אצל חני ויינרוט ממש לפני כמה ימים בהוספיס והיא אמרה לי 'ימימה אף אחד לא מוכן לדבר איתי על העולם ההוא, תספרי לי מה קורה שם'. ואמרתי לה ששם למעלה זה עולם שכולו טוב. לאחר מכן היא ביקשה שנשיר יחד ונתנה לי יד ובחיוך מבוייש התחילה לשיר איתי את השיר שנשמע עכשיו ונדמיין אותה ואת הגבורה שלה צועדות יחד על המסלול. 'תתארו לכן עולם יפה' כך רצתה לשיר חני ויינרוט בדרכה האחרונה ואנו נשיר אותו עכשיו יחד איתה". כך אמרה הרבנית ימימה מזרחי בדברי הפתיחה ולא הותירה עין יבשה באולם.

בין הצועדות שעלו על הבמה היו ח"כ שולי מועלם, אלמנת צה"ל, ד"ר אדוה ביטון ששכלה את בתה אדל ביטון, עפרה בוארון - ממפונות עמונה, פדות רוטנמר מורה לתיאטרון נמוכת קומה, עו"ד צילית יעקובסון יו"ר ארגון "בת מלך" ועוד.

את הנשים הלבישה בבגדי מעצבות, ברוריה ברטלר, סטייליסטית מוכרת בציבור הדתי שהגיעה מטעם מגזין 'פנימה' שלקחו חלק פעיל באירוע. כאשר בסיום התצוגה, כל אחת מהן הציגה את סיפורה האישי.

ד"ר ציפי ריין מנהלת מרכז המשפחה במכללה שיזמה את הארוע אמרה כי "המטרה שלנו היא לעשות אירוע של העצמה נשית. התחושה היא שתצוגת האופנה ותעשית היופי שמים דגש על הפן החיצוני בלבד דבר שמחליש נשים. באירוע צועדות בגבורה אנחנו מעבירות את המסר על האיזון הנכון בין יופי פנימי לחיצוני. כאשר היופי החיצוני חשוב אבל הדגש הוא על היופי הפנימי. כשאנחנו מאמינות שכל אישה היא יפה גם מבחוץ אבל בעיקר מבפנים ושכל אחת היא צועדת בגבורה במסע החיים"

האירוע לווה ביריד עם עשרות דוכנים "תוצרת שומרון", הופעה של דפנה חסדאי ולהקת המחול של מכללת אורות, ושיחות מרתקות עם מיטב המרצות ביניהן ד"ר חנה קטן, ד"ר ציפי ריין, הרבנית נעמי שחור והרבנית ד"ר לאה ויזל.

בתום האירוע שוחחו הצועדות עם הקהל וסיפרו את סיפורן האישי.טוען....