הטבלה לנצרות. אילוסטרציה
הטבלה לנצרות. אילוסטרציה צילום: ISTOCK

שני מיסיונרים הטבילו לנצרות כמה בני נוער יהודים תושבי אשקלון, בחוף ימה של העיר.

פעילים בארגון 'יד לאחים' מספרים כי הנערים לומדים בבתי ספר ובחטיבות הביניים באשקלון, ושניים מתוכם הם אחים בגילאי 16 ו-17 בלבד.

"בדיקה מהירה שערכו פעילי השטח של יד לאחים גילתה כי מדובר בחלק מפעילות מיסיונרית ענפה באשקלון", מספרים בארגון. "התברר כי שני המיסיונרים הקימו כנסיה בבית פרטי במרכז העיר, במטרה להמיר את דתם של בני נוער מאשקלון - לנצרות. עשרות בני נוער פוקדים את הכנסייה", הוסיפו.

קרובי משפחה של שני האחים הצעירים שהוטבלו יצרו קשר עם פעילי ''יד לאחים'' ואלו הגיעו אליהם במהירות, כשהם פוגשים בהורים המזועזעים שלא ידעו את נפשם מצער.

"הבנים שלנו נמצאים כרגע תחת השפעתם ההרסנית של המיסיונרים. הם לא רוצים ללכת לבית הספר, ניתקו מגע עם כל חבריהם ואפילו אותנו הם לא משתפים במה שעובר עליהם", סיפרו ההורים בכאב והוסיפו כי הנערים עומדים על כך שיתאפשר להם להמשיך לעמוד בקשר עם המיסיונרים, ולא – הם יינקטו בצעדים אובדניים.

במסגרת ההדרכה והליווי שניתנו למשפחה, ובהנחיית היועצים המשפטיים של ''יד לאחים'', הגישו ההורים תלונה במשטרה נגד המיסיונרים שעברו על סעיף 368א' לחוק העונשין, האוסר המרת דתם של קטינים מתחת לגיל 18.

בתחילת השבוע זומנו שני הנערים לתחנת המשטרה וזו ביקשה לשמוע מהם כיצד יצרו עמם המיסיונרים קשר, כחלק מהליך החקירה.

רמי סופר, סגן ראש עיריית אשקלון הממונה על אגף הרווחה, הודיע כי הוא לומד את הנושא לעומקו וכי בכוונתו להגיש בהקדם תלונה במשטרה על ניצול ציני של המיסיונרים. סופר אמר כי "מדינתנו היא מדינת היהודים. אינני חולק על ערבי או נוצרי שרצים לחיות כפי שהם רוצים, אבל באשקלון אני רואה את זה בחומרה רבה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו