הר הזיתים - סמל להיאחזותנו בירושלים

נשיא המדינה ארח הבוקר את נציגי הועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים. ''מברך את הרב הלל הורביץ על העבודה המסורה למען ההר והקבורים בו".

חזקי ברוך , י"ח בכסלו תשע"ח

חברי הוועד הבינלאומי עם הנשיא ריבלין
חברי הוועד הבינלאומי עם הנשיא ריבלין
צילום: שלומי כהן

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ארח היום (רביעי) את נציגי הועד להגנת הר הזיתים שהגיעו לביקור בארץ, בארגונו של יו"ר ועידת הנשיאים מלקולם הונליין.

במשלחת לקחו חלק יושבי ראש הועד האחים מנחם ואברהם לובינסקי ובכירים נוספים מיהדות בארה"ב אשר הגיעו לישראל על מנת להשיק בכנסת את השדולה להגנת הר הזיתים.

נשיא המדינה, אשר רבים מבני משפחתו, הוריו ואחותו, קבורים בהר, אמר במפגש: "הר הזיתים מסמל את התקומה הציונית. לקחתם על עצמכם משימה כל כך חשובה וקדושה של חיזוק ושימור הר הזיתים, שהוא סמל ברור להיאחזותנו בירושלים עירנו.

''אני רוצה לברך את הרב הלל הורביץ על העבודה המסורה למען ההר והקבורים בו ועל הדאגה להתקנת האמצעים המאשרים לנו לבלום כוחות פרובוקטיביים שפועלים על מנת לפגוע בנו ובזכר קדושינו", הדגיש הנשיא ריבלין.

יו"ר הועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים, מנחם לובינסקי, אמר "אני מלא הערכה בשם הועד הבינלאומי להגנה על הר הזיתים, על התמיכה והחיזוק של הנשיא, שבכל הזדמנות מביע את החשיבות לשיקום ולשמירה של הר הזיתים. הצלחנו להפוך את המציאות על ההר ולהחזיר אותה ליושנה. יש עוד תכניות רבות לפיתוח ההר ואנו נמשיך ונפעל עבור מימושן".

גם הרב הלל הורביץ, ראש מועצת בתי העלמין היהודיים בירושלים חיזק את הדברים והוסיף "אם שינינו את המציאות הקשה בהר הזיתים, זה בזכות אנשים כמו הנשיא ואני מבקש להודות לך על כך''.